Cilt Bakımı

Süt Maskesi Tarifleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Süt banyosu yapmak, süt ile yüz yıkamak gibi sütle cilde yapılan bakımlar saymakla bitmez. Ancak süt ile yapılan maskelerde çok iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Süt maskesi tarifleri düzenli olarak uygulandığında olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız 1 adet yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı süt ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu iki malzemeyi karıştırıp yüzünüze sürün.15 dakika kadar cildinizde bekletin ve yıkayın. Ayrıca bu maske ile cildiniz nemlenecektir.

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı süt ve bir miktar tuzu iyice karıştırın ve yüzünüze sürüp 10 dakika bekletin ve daha sonra bir kat daha sürüp 10 dakika daha bekletin. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinizde botoks etkisi yaratacaktır. Bu maskeyi özel günlerinizde yüzünüzün parlak ve canlı görünmesi için yapabilirsiniz.

1 su bardağı sütü kaynatın ve içine 1 adet turpu rendeleyerek ekleyin. Turpu ekledikten sonra iki dakika kadar daha kaynatın ve ocaktan alıp soğumaya bırakın. Bu karışım 1 gün boyunca buzdolabında bekletildikten sonra cildinize uygulanabilir. 15 dakika bekleyip daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske haftada 3 defa uygulanabilir.

5 adet çileği ezip suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz çilek suyunun üzerine 1 bardak süt ekleyin. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Bu maske haftada bir defa uygulanır ve düzenli uygulama sonucunda cildinizin nemlenmesini sağlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu