Saç Bakımı

Susam Yağı Saça Faydaları

Antioksidan özelliğine sahip olan susam yağı bol miktarda kalsiyum, demir ve çeşitli mineraller içerir. Aynı zamanda A, B ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir.

Susam yağının saça faydaları hakkında bilgi sahibi değilseniz çok şey kaçırdınız demektir. Fakat hala saçlarınızı beslemek ve güçlendirmek için bir şansınız var. Gelin, susam yağının saça faydalarını birlikte inceleyelim.

Susam Yağı Saça Faydaları

Susam yağı saç kırılmalarını büyük ölçüde azaltır ve kırık saçları onarır.

♦ Kepek sorununu ortadan kaldırır. Tekrar kepek oluşumunu önler.

♦ Saçların kısa sürede yağlanmasına engel olur. Süreci olabildiğince uzatır.

♦ Düzenli kullanımlarda saç dökülmelerini büyük oranda azaltır.

♦ Yıpranmış saçları onarır. Saçların daha güçlü uzamasını sağlar.

♦ Özellikle yaz aylarında güneşin saçlara verdiği zararı en aza indirir. Saçları onarır ve düzenli kullanıldığında önüne geçer.

♦ İçerdiği yağ asitleri sayesinde yeni saçların çıkmasını destekler.

Diğer tüm bitkisel yağlarda olduğu gibi susam yağı da düzenli aralıklarla uygulanmalıdır. Özellikle susam yağı karışımları haftada iki kez uygulanırsa daha olumlu sonuçlar alınır. Aldığınız susam yağının doğal olmasına dikkat etmeyi unutmayın ve yalnızca güvendiğiniz aktarlardan satın alın. Sahte yağlar saçlara yarar sağlamaz. Aksine kalıcı hasarlar bırakabilir.

Kullanmadan önce alerjik bir reaksiyonla karşılaşmamak için vücudunuzun başka bir bölgesinde denemeniz tavsiye edilir. Alerjiniz olmadığını emin olduktan sonra kullanmaya başlayın. Herhangi bir reaksiyonla karşılaştığınızda derhal bir cilt uzmanına gidin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu