Gündem

Suriye Harekatı İçin İlave Doktor

Sağlık Bakanlığı, Suriye harekatı planını bildirdi. Bu gerekçeyle, Şanlıurfa ve Mardin’e gönderilmek üzere ek doktor görevlendirmesi yapıldı.

20 Eylül 2019 ile 20 Ekim 2019 tarihleri arasında ek doktorların yanı sıra, mevcut sağlık görevlilerinin izinleri de iptal edilmiş durumda.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenleyeceği Suriye Harekatı esnasında, o bölgede pek çok sağlık personeline ihtiyaç olabileceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, on dokuz ayrı ilden, toplam 94 doktoru bu tarihler arasında görevlendirdi.

Acil, cerrahi ve radyoloji uzmanları ekibin çoğunluğunu oluşturuyor. Görevlendirilen doktorlar Perşembe günü gönderilmeye başlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte, Suriye’de güvenli bir alan oluşturmak için, Birleşik Müşterek Harekat Merkezi kurdu. Bu merkezin oluşturulmasından sonra Şanlıurfa’daki asker hareketliliğinin çoğaldığı söyleniyor.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu