Beslenme Diyet

Spor Yapamayanlara Pratik Yöntem ve Egzersizler

Yoğun çalışma temposu, stres, hayat mücadelesi ve teknoloji biz birçok şeyden uzaklaştırıyor. Asıl önemli olanın sağlık olduğunun unutulduğu bir zamanda hayatı kolaylaştıran birçok teknolojiden yararlanmayan, kullanmayan, uzak durabilen kişi sayısı oldukça azdır. Zamanın da çok önemli olduğu günümüzde asansör, otomobil, yürüyen merdiven kullanmayan yoktur. Hayatımızı kolaylaştıran çok da fazla zaman kazandıran bu teknoloji herkesi bağımlı hale getiriyor ve günü yürümeden bitirdiğimiz birçok gün oluyordur hayatımızda. Acelemiz olmasa da kullanmayı alışkanlık haline getirdiğimiz asansör, otomobil tembelliğe de sebep oluyor.

Birçok kişi için egzersiz spor salonunda yapılan spor demektir. Aslında evet düzenli bir spor için spor salonu çok idealdir. Ancak zaman ayıramadığını söyleyenler için gün içerisinde egzersizin nasıl yapıldığını bilmek çok önemlidir. Dengeli ve düzenli beslenmenin yanında gün içerisinde yapabileceğiniz vücudunuzun metabolizmasını hızlandıracak hatta çok dikkatli yapılan bir diyetle zayıflamanıza yardımcı olacak günlük egzersizler spor salonuna gidemeyen, spor yapmaya zaman yaratamayanlar için çok kolay olabilir.

Spor yapamayanlara pratik yöntem ve egzersizler yürüme mesafesinde olan yerlere mutlaka yürüyerek gitmek, asansör kullanmak yerine merdivenleri çıkmak ya da merdiven çıkma mesafesi çoksa yarısını asansörle yarısını merdivenle tamamlamak, durduğunuz yerde hem basen hem de simit bölgesini çalıştırmaya yarayan eşit sayılarda bacaklarınızı yana doğru açıp kapamak, yine bel bölgenize ve simitlere iyi gelen belinizi sağa sola döndürme, evde aşamalı olarak sayısını arttırabileceğiniz mekik, şınav ve mutlaka günlük en az 35-40 dakika yürümek kan dolaşımınızın düzenli olarak hızlanmasını dolayısıyla metobolizmanızı hızlandıracaktır formda kamlınızı sağlayacaktır.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu