Saç Bakımı

Soya Yağı Saça Faydaları

Hidrojene edilmemiş bir yağ olan soya yağı, bu özelliğiyle organik yağlar arasındadır. Hidrojenizasyon işlemi soya yağının raf ömrünü uzatmak için yapılır. Fakat bu işlemden geçen yağ, doymuş yağ oranı yükseldiği için kalp rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Soya yağının saça faydaları hakkında bir şey bilmiyorsanız çok şey kaçırdınız demektir. Organik olduğuna emin olduğunuz bir yağı, güvendiğiniz bir aktardan satın alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çünkü oldukça faydalı bir bitkisel yağdır.

Güzel bir koku için kullanılan saç parfümleri saça fazlasıyla zarar verir. Şekil vermek için kullanılan köpük, sprey ve kremler de en az parfümler kadar olumsuz etkiler bırakır. Bu tarz ürünler kepek oluşumunu hızlandırır. Duş alacak vakti olmayanların kullandığı kuru şampuanlar da kimyasal katkılı oldukları için saçları yıpratır. Tüm bu olumsuz etkileri soya yağı ile yok etmek mümkün.

Soya yağının kırıkları onarma gibi bir özelliği yoktur. Bu yüzden soya yağıyla saç bakımı yapmadan önce bir kuaföre uğramanız gerektiğini unutmayın.

Peki, soya yağının saça faydaları nelerdir? Bu sorunun cevabı oldukça net. Soya yağının en etkili olduğu alan nemliliktir. Saçlara yumuşaklık, parlaklık ve hacim kazandırır. Kırıkları onarmasa da yeni kırıkların oluşumunu önleme özelliğine sahiptir.

Saç dökülme sorunu yaşıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Soya yağı saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltır. Düzenli olarak soya yağı kullanarak saç bakımı yaparsanız, saç dökülmelerinin tamamen durduğunu görebilirsiniz.

Soya yağı uygulanırken saç diplerine masaj yapılmalı ve kökten uca doğru sürülmelidir. Yaklaşık 15 dakika boyunca uygulama işlemine devam edebilirsiniz. Saça uygulanan soya yağının daha iyi nüfuz edebilmesi için bir havluyla sarın ve bir saat bekleyin. Aynı işlemi her hafta yaparsanız, birkaç haftaya etkilerini görebilirsiniz.

Soya yağı insan vücudunun ihtiyacı olan aminoasit içerir. Bu yüzden, soya yağının saça faydaları dışında pek çok kanser çeşidini önleme özelliği de vardır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu