Saç Bakımı

Soğan Saç Dökülmesini Önler Mi?

Saç dökülmesi bayan erkek herkesin sorunudur. Saç insanın güzelliğine güzellik katar. Bu yüzden saçta dökülmeler meydana geldiğinde buna çözümler aramaya başlarız. Kimisi çözümü medikal yöntemlerde ararken kimisi de evde yaptığı karışımlarla saç dökülmesini önlemeye çalışır. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de soğanla yapılan kürlerdir. Peki soğan saça ne kadar yararlıdır? Soğan saç dökülmesini önler mi? Uygulayacağınız kürlerle saç dökülmelerini en aza indirebilirsiniz.

Soğan yemeklerin olmazsa olmazıdır. Ancak soğanı saçlarınıza da kullanarak sağladığı faydayı zamanla görebilirsiniz. Soğan saçınızın hızla uzamasına yardımcı olur. Saç beyazlamasını önlediği de bilinmektedir. Saçlarınızdaki kırıkları önler ve ayrıca saçınızın parlamasında da etkilidir.

Bir adet orta boy soğan ile bir yemek kaşığı bal yapılacak karışım için ihtiyaç olan malzemelerdir. Bir adet soğanı doğrayın ve robottan geçirerek parçalayın. Böylece soğanın suyunu daha rahat çıkarabilirsiniz. Soğanın suyu ile bir yemek kaşığı balı karıştırdıktan sonra saçlarınızın seyrek olan kısımlarına ya da saç köklerinizin tamamına masaj yaparak yedirin. Daha sonra saçınızda 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Soğanın saçınıza bırakacağı kokudan korkmayın. Şampuanla saçınızı yıkadığınızda saçınızda koku kalmayacaktır. İsterseniz şampuandan sonra saç yumuşatıcısı ile saçınızı durulayarak kokunun kolayca gittiğini görebilirsiniz. Bu karışımı sadece soğanın suyunu kullanarak da uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle de başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde de soğan pişirilir ve lapa haline getirilir. Lapa haline gelen soğan saçın seyrek olan bölümlerine ya da saç olmayan bölgelere uygulanır. 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Soğan kafa derisindeki bakterileri temizleyerek saç dökümlerini önler ve sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu