Makyaj

Siyah Elbiseler için Makyaj

Siyah elbiseler gerek günlük yaşamda gerekse özel gün ve gecelerde kadınlara kattığı asalet, zariflik ve kusurları örtmesi ile pek çok kadın tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Güzel bir siyah elbise güzel bir makyajla tamamlandığında günün veya gecenin starı olabilirsiniz. Peki siyah elbiseler için makyaj nasıl olmalıdır?

Genellikle aşırıya kaçan makyajlar hoş görüntü vermezken,  çok hafif yapılan makyaj ise kadınlar için tatmin edici olmayacaktır. Öncelikle cildi temizleyip nemlendirdikten sonra teninize uygun kapatıcıyı uygulamalısınız. Kapatıcıyı elinizle değil fırça ile dairesel hareketlerle uygularsanız homojen,  kusursuz,  çizgi izleri olmayan bir ten elde edebilirsiniz. Boyun, kulak arkası ile yüz tonları farklılıkları da kapatıcıyı uygularken dikkat edilmelidir. Beyaz tenlilerde daha  naturel  şeftali ve pembe tonları allıklar, daha esmer tenlilerde bronz  ve toprak  renkli allıklar kullanılmalıdır. Göz olarak ele alacak olursak güzel yapılmış kuyruklu bir eyeliner  ve buğulu veya pırıltılı makyaj  etkileyici olacaktır. Mor, yeşil, siyah göz farları genellikle asalet ve güç renkleridir bundan dolayı tercih edilebilecek renkler arasındadır. Zümrüt yeşili tonları ile yapılacak buğulu bir göz makyajı çok etkili olacaktır. Far kullanamayan veya alerjisi olanlar ise eyeliner tercihlerini dore veya gümüş rengi kullanılırsa daha az makyajla çarpıcı sonuçlar elde edebilirler. Göz kapağına uygulanan makyajı tamamlamak için güzel bir rimel bol miktarda kullanılabilir. Ruj seçimlerinde ise dikkatli olmak gerekir.

Siyah elbiselere bir klasik haline gelen kırmızı ve tonlarındaki rujlardır. Her zaman tercih edilirken bu ruj renkleri bununla beraber artık farklı tonlara da yönelmeler başlamıştır. Bunlar; doğal dudak renkleri, siyah, dore  renk karıştırılmış parıltılı rujlar da tercih edilmektedir. Dudakları çok dolgun olmayanlar için dudak kalemleri dudaklarını biraz daha dolgun göstermekte yardımcı olacaktır. Siyah elbiselerde görünümü tamamlamanın en önemli yanlarından biri de ojedir. Siyah elbiselere yakışacak en güzel oje renkleri de kırmızı, şarap rengi ve siyahtır. Bilinmesi gereken şeylerden biri de ağır bir göz makyajı ile ağır bir dudak makyajının yapılmaması gerektiğidir. Hafif bir dudak makyajı ile koyu bir göz makyajı veya koyu bir dudak makyajı ile hafif bir göz makyajı dengeli ve iyi olacaktır. Unutulmamalıdır ki güzel yapılmış bir makyaj sizi her zaman daha iyi, şık ve güzel hissetmenizi sağlayacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu