Gündem

Sivas’ta Doktor Açığı

Sivas Numune Hastanesinde doktor olmadığı için onkoloji servisinin kapatılacağına dair çıkan iddialara, İl Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaptı.

Bunun yanında, şehirde çocuk kardiyoloğu ve nöroloğu bulunmuyor. Doktor ataması bekleniyor.

İstifa Eden Onkoloji Uzmanı

Sivas Numune Hastanesinde bir tane onkoloji uzmanı bulunuyordu. Fakat o da istifa edip Cumhuriyet Üniversitesi’ne öğretim üyesi olarak girdi.

Açıklamaya göre onkoloji uzmanı, haftada üç gün hastanedeki görevinde, iki gün ise üniversitedeki görevinde bulunuyordu. İstifa edip üniversiteye geçtikten sonra bir kargaşa yaşandı. Fakat yeni uzman gelene kadar bu soruna geçici bir çözüm bulundu. Mevcut onkoloji uzmanı artık iki gün hastanede, üç ise üniversitede görevine devam edecek. Açıklamada, servisin kapatılmasının söz onuşu bile olmadığı belirtildi.

Çocuk Kardiyoloğu ve Çocuk Nöroloğu Krizi

Çocuk nörolojisi ve çocuk kardiyolojisi alanında çok sayıda doktor yetiştirilemediğini söyleyen, Sivas il sağlık müdürü Uzman Doktor Fettullah Selçuk, Sivas’a doktor ataması yapılmadığının altını çizdi. 27 Ağustos 2018 tarihinde çocuk kardiyoloji uzmanı, 20 Şubat 2019 tarihi ise çocuk nöroloji uzmanının mecburi görevleri sonrası işten ayrıldığını, o günden beri her dönem atama istendiğini söyledi.

Doktorların yetiştirildiği alanlarda az mezun verildiği ve mazeret sebebiyle atandıkları için Sivas’a doktor atanamıyor.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu