Saç Bakımı

Sirke Saç Döker mi?

Hemen hemen herkesin mutfağında kullandığı sirke, saç bakımı için de yaygın olarak kullanılıyor. Peki, sirke saç döker mi? Pek çok kadının merak ettiği bu soruyu yanıtlıyoruz.

Her ne kadar kokusu rahatız edici olsa da endişelenmeyin. Saçlar kuruduktan sonra kötü kokusu uçup gidiyor. Sirke ile bakımın saçlarınıza etkisini gelin birlikte inceleyelim.

Sirke Saç Döker Mi?

Sirkenin saç bakımındaki yeri nedir? Sirkenin saça faydaları nelerdir? Önce kısaca bundan bahsedelim.

Sirkenin Saça Faydaları

• Deri hastalıklarına karşı kullanılır. Bu sebeple saç derisi rahatsızlıklarına iyi gelir.

• Saçta oluşan kepeklerden kurtulmaya yardımcı olur. Düzenli kullanımlarda ise kepeği tamamen önler.

• Saçların parlak ve canlı görünmesini sağlar.

• Saçlarınızın daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlar.

• Uzun süre kullanılmaya devam ettiğinde saç dökülmesini durdurur.

Sirke ile Saç Bakımı Yaparken Neye Dikkat Edilmelidir? Sirke Saç Döker Mi?

Sirke ile saç bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kullandığınız sirkenin kalitesidir. Kalitesiz, organik olmayan sirkeler saçlarınıza zarar verebilir, saç kayıplarına yol açabilir.

Dikkat edilmesi gereken diğer şey ise sirkenin tek başına uygulanmamasıdır. Sirke, asit içeriğinden dolayı saça zarar verebilir. Saçları dökmese de zayıflayıp yıpranmalarına yol açabilir.

Sirke saç döker mi? Sirke kesinlikle saç dökülmesine sebep olmaz. Fakat kullanırken dikkatli olunmadığında saçlara zarar verir. Bundan korunmanın tek yolu, sirkeyi su ile seyreltmektir.

Eğer bir bardak sirke koyuyorsanız, mutlaka üç veya dört bardak kadar su ekleyin. Bu kadar sirkenin yetmeyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Sirke ile saç bakımı yapacaksanız diğer tüm bakımlarınızda olduğu gibi istikrarlı olmanız gerektiğini asla unutmayın.

Sirke Şampuan Olarak Kullanılır Mı?

Sirke, besleyici ve güçlendirici özelliği  sayesinde pek çok kişi tarafından şampuan olarak kullanılır. Bu işlem karbonat ile karıştırılarak yapılır.

Sirkenin Saçlara Zararı Var Mı?

 Sirke, tek başına kullanıldığında saçlar için oldukça zararlıdır. Saçların yağlanasına sebep olacağından kullanılan miktarın da çok iyi ayarlanması gerekir.

Sirke ile Durulama Suyu Nasıl Hazırlanır?

Eğer saçlarınızı son durulama suyunda sirke ile beslemek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bir litre suyun içine bir çay bardağı sirke ekleyip iyice karıştırın. Sonra bu karışımı saçlarınızın son durulama suyu olarak kullanın.

Bu işlemi yaptığınız suyun ılık olmasına dikkat etmeniz önerilir. Çok sıcak veya aşırı soğuk su ile yapılmamalıdır.

Saçlarınızı sirkeli su ile duruladıysanız, elektrikli saç şekillendirici hiçbir cihaz kullanmayın. Saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakmak saç bakımını büyük ölçüde destekleyecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu