Saç Bakımı

Sert Saçlar İçin Maske Tarif

Saçlarınız pek çok sorunla karşı karşıya gelebilir. En rahatsız edici sorunlardan biri olan sert saçlar için maske yaparak onarım sağlayabilirsiniz.

Saçlar daha çok mevsimsel sebeplerden kaynaklanan kuruma ve sertleşme yaşarlar. Böyle durumlarda doğal bir nemlendiriciye ihtiyaç duyarlar. Yumuşatıcı özelliği olan doğal saç bakımı yaparak saçların nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Saçlarınız çok kuru ve sertse bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Sert saçlar için maske yapmadan önce bazı şeyleri değiştirmek gerekir. Örneğin saçların her gün yıkanması nem kaybına sebep olacağından bu alışkanlığın değiştirilmesi önerilir.

Elektrikli cihazlar, saç şekillendirici kozmetik ürünleri ve kimyasal içerikli saç boyaları da saçların kuruyup sertleşmesinde önemli rol oynar. Bu sebeple önce bu etkiye sebep olan şeyleri azaltmak, daha sonra saç bakımı yapmak gerekir.

İçerdiği E vitamini ile doğal bir yumuşatıcı, nemlendirici olarak bilinen zeytinyağı, saçlarınız için en doğru ve doğal yöntemdir.

Saç maskesi yapmadan önce mutlaka alerjik durumunu olup olmadığını kontrol edin. Tüm kozmetik ürünleri ve doğal ürünler için bu oldukça önemlidir. Aksi takdirde cildinizde kızarıklık, kaşıntı ve kabarma gibi reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz.

Sert Saçlar İçin Maske Tarifi

Malzemeler:

◘ Zeytinyağı
◘ Lavanta yağı
◘ Çam terebentin yağı
◘ Defne yağı
◘ Hint yağı

Yapılışı:

Birer tatlı kaşığı zeytinyağı ve lavanta yağını bir kabın içine koyun. Üzerine bi çay kaşığı çam terebentin yağı ve bir tatlı kaşığı defne yağı ekleyin. Son olarak bir tatlı kaşığı hint yağı da koyduktan sonra iyice karıştırın. Tüm saçlarınıza uygulayıp bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın arınmasına özen göstermeniz ve doğal şampuan kullanmanız önerilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu