Cilt Bakımı

Selülite Son Vermenin 5 Yolu

Selülit her kadının korkulu rüyasıdır. Selülitten kurtulma adına bir sürü kozmetik kremler, yağlar denenir, fakat çoğu zaman sonuç alınmaz. O zaman selülite son vermenin 5 yolu nu sayalım.

Birincisi kilolarınızdan kurtulun. Öncelikle vücudunuzdaki yağlardan kurtularak başlangıç yapabilirsiniz. İkincisi düzenli beslenin. Bütün alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekir. Yağlı, tuzlu, şekerli, asitli olan tüm zararlı yiyecek ve içecekleri buzdolabınızdan uzak tutun. Yeşil yapraklı sebzeler, salatalar, protein ağırlıklı beslenme yöntemi ile sağlıklı bir yaşam şekli oluşturabilirsiniz. Üçüncüsü spora başlayın. Eğer bir spor salonuna gidemiyorsanız günde 1 saat tempolu bir şekilde yürüyün. Ama spor salonuna gidebiliyorsanız bir spor eğitmeni eşliğinde doğru hareketlerle selülitin yoğun olduğu bölgeleri hedef alarak egzersiz yapabilirsiniz. Dördüncüsü bol su tüketin. Su tüketimi selülit tedavisinde en önemli unsurdur. Günde 2-2.5 litre su tüketmelisiniz. Beşincisi ise masaj yapın ya da yaptırın. Sert bir yapısı olan selülit masajı için üretilmiş liflerle, duş alırken selülitlerin yoğun olduğu bölgelere masaj yaparak aşağıdan yukarı doğru kan akışını hızlandırın.

Ayrıca dairesel hareketlerle de kan akışınız hızlanır. Duş sonrası vücudunuzu nemlendirin. Bunun için kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz ya da aktardan almış olduğunuz selülit yağını vücudunuza aşağıdan yukarı ve dairesel hareketlerle yedirin. Masaj yaptırma şansınız varsa bu uygulamayı işinde uzman birine yaptırabilirsiniz. Hayatınızı düzene koyup bu maddeleri uyguladığınız zaman ne kadar fit bir vücuda sahip olduğunuzu ve selülitlerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu