Makyaj

Sarışın Güzellere Makyaj Sırları

Esmerlerin ve beyaz tenlilerin aksine sarışınların  makyajlarına  daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü sarışın kadınlara  uyan makyaj ve renk tonları  daha  zor ve sayı bakımından azdır.  Sarışın güzellere makyaj sırları   söylemek gerekirse şu  şekilde   sıralanabilir. Öncelikli olarak ten ve saç renginize uygun fondöteni  seçmektir. Fondöten denerken eliniz veya bileğinizin  rengine  göre değil boyun  ve yüzün birleştiği çizgi ve bölgeye göre seçilmelidir. Uygun fondötenden sonra  allık seçiminde  bronz ve ve toprak tonlarını  elmacık kemiklerinizin şekline ve yerine göre doğru olarak uygulamak yüzünüze güzel bir ışıltı, simetri ve sağlıklı bir görünüm katacaktır. Sarışınların ten ve saç rengine uygun göz makyajı ise far olarak kahverengi, acı kahve, altın, bakır renkleri eyeliner olarak ise siyahın aksine saç renginizle uyumlu tonlar size yakışacaktır.

Bol miktarda maskara  kullanmanın sarışınlara daha buğulu  ve etkileyici bir bakış yaratacağınız bilmelisiniz. Sarışınlar genellikle hafif makyajla daha güzel bir görünüme sahip olurlar. Koyu ve ağır makyaj yapmak isterseniz o tarz  makyajları geceye saklamanızda fayda vardır. Son  olarak ruj konusuna gelecek olursak sarışınların çok şanslı olduğu konulardandır.   Sarışınlar  ruj konusunda Pek çok rengi kaldırabilecek bir tene sahiptir. Fuşyalar, kırmızının pek çok tonu, bordo renkleri sarışınlara en çok yakışan renklerdir. Daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız dudak renginize yakın  naturel  renkler veya  pastel tonları ruj ve  seftali tonları bir allık ile uğraşılmamış ve taze bir görünüm sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki yanlış renkte seçilmiş bir makyaj rengi sizin yorgun ve solgun görünmenize sebep olabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu