El ve Tırnak Bakımı

Sağlıklı Eller İçin Bakım Tarifi

Biliyoruz ki, sağlıklı eller, daha yumuşak, bakımlı ve parlak bir görünüm sergiler. Ellerinizin parlaklığını ve yumuşaklığını koruduğunuz sürece sağlığını da korumuş olacaksınız. Bunun için öncelikle basit önlemler alarak başlamak lazım.

Temizlik ve bulaşık deterjanlarıyla direk temas yerine eldiven kullanmak, çok soğuk ya da çok sıcak su yerine, ellerinizi ılık suyla yıkamayı alışkanlık haline getirmek alabileceğiniz en basit önlemler aslında. Bu önlemlere ek olarak sadece 10-15 dakika gibi kısa bir süre ayırarak ellerinizin parlaklığını ve yumuşaklığını korumanız için mutfağınızın vazgeçilmezlerinden sirkenin nasıl mucizeler yarattığını göreceksiniz. Aslında sağlıklı eller çok da uzakta değil.

Sağlıklı Eller İçin Bakım Maskesi Tarifi

Malzemeler:

♦ Su
♦ Beyaz sirke

Yapılışı:

2 litre suya karıştıracağınız 1 çorba kaşığı beyaz sirke ile hazırlayabileceğiniz karışım en kolay mucizelerden biri.

Ellerinizi hazırladığınız bu sirkeli suda sadece 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey suyun sıcak ya da çeşmeden ilk aktığı kadar soğuk olmaması. Daha sonra ellerinizi yine ılık suyla yıkayın. Ardından yumuşak bir havlu ile kurulayın. İşte, el bakımı yapmak bu adar basit.

Bu karışımı ihtiyaç halinde haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra ellerinizdeki değişim fark edilir bir hal alacaktır. Sadece bir kaşık sirkeyle ellerinizin eskisinden daha parlak göründüğünü, canlılığını kazandığını ve yumuşaklığını koruduğunu siz de göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu