Gündem

Sağlık Personeline Yangın Eğitimi

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına yangın eğitimi verildi. Personel ‘Yanma ve Yangın Bilgisi’ eğitimi aldıktan sonra, küçük bir tatbikat da yapıldı.

Hastane yangınlarının aldığı canlardan sonra, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bu duruma bir önlem alma kararı verdi. Yangınla nasıl mücadele edileceği ve yangın süresince nasıl doğru davranacakları konusunda personele eğitim verildi. Düzce Müdürlüğü İtfaiye ekipleri tarafından verilen bu eğitimde, yangını nasıl söndürecekleri ve mağdurları nasıl kurtaracakları öğretildi.

Eğitim sunumu, hastanenin konferans salonunda yapıldı. ‘Yanma ve Yangın Bilgisi’ adlı sunum, Ömer Faruk Özcan ve İnanç Tuncer tarafından yapıldı. Teorik bilgilerin verildiği sunum iki gün sürdü. Eğitimin sonunda, itfaiye ekipleri yardımıyla, hastanenin bahçesinde bir yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu