Saç Bakımı

Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Saçınızı Boyamadan önce Bilmeniz Gerekenler nelerdir
Saçlarınızın renginden sıkıldınız. Ya da saçlarınızın beyazları çıktığı için saçlarınızı boyatmak istiyorsunuz. Boyatma işlemine geçmeden önce unutmamanız gereken noktalar vardır. Saçlarınızı boyatmadan önce saçlarınızın uzunluğuna göre saça ne kadar boya gider onu göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin saçlarınız uzun ve kalın telli ise üç tane paket boya almanız ve iki paket de boya için su almanız gerekecektir. Saç boyasından önce saçlarınız şekli tipi nasıldır. Bu da önemli bir konudur. Saçlarınızın teli kalın mı yoksa ince midir. Eğer ince telli saçlarınız varsa saçla boyanın çok kalmaması gerekir. İnce telli saçlar boyayı çok kolay emer ve içine nüfus eder. Ancak kalın telli saçlarınız varsa boyama süreci uzayacaktır.

Kalın telli saçlar boyayı kolay emmez. Biraz beklemek lazımdır. Eğer kuru ve permalı saçlarınız varsa saç boyası hemen işler. Boyama süreci çok kısa bir zaman alır. Saçlarınızı boyamaya karar vermişseniz ve aynı zamanda boyadan önce saçlarınızı kestirmek istiyorsanız doğru bir karar vermişsinizdir. Saçlar kesildikten sonra boyanırsa saçın kesim şekli ortaya çıkar ve saç boyası çok güzel tutar. Boyadan önce saçlarınızı yıkamak doğrumdur diye bir soru aklınıza gelebilir. Saçlarınızı boyamaya karar vermişseniz saçlarınızı yıkamayınız. Saçlar kirlendikçe saçlar yağlanır. Ve yağlanan saçta boya çok güzel çıkar. Bu yüzden kalıcı bir boyanız olsun istiyorsanız saçlarınızı boyadan en az yirmi dört saat önce yıkamayınız. Boya sırasında boya paketi içinde verilmiş saç bakım kremlerini boya ile beraber kullanınız. Saçlarınızın rengini sabitler ve ipeksi yumuşaklık verecektir. Saç boyanınız işlemi tamamlandıktan sonra her ay saçlarınızın dibi geldiği için saçlarınızı boyayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu