Saç Bakımı

Saça Sıcak Yağ Bakımı Nasıl Uygulanır

Saçlarınız eski parlak görüntüsünü kaybettiyse ve kırılarak, koparak dökülmeler yaşıyorsanız saça sıcak yağ bakımı yaparak saçlarınızı eski ışıltısına kavuşturabilirsiniz. Yağın saça sıcak olarak uygulanması sonucunda saç telleriniz kalınlaşır ve saçlarınız hacimli bir görünüm kazanır.

Evde saçınıza uygulayacağınız sıcak yağ bakımı ile saç derinizde yağ dengesi oluşur. Saçlar için en çok kullanılan ve ilk sırada olan yağ zeytinyağıdır. Onun ardından ise jojoba yağı gelir. Bu yağlar kuruyan saçları nemlendirir ve onarır.

Hindistan cevizi yağı da sıcak yağ bakımında kullanılan bir üründür. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygularken bu yağı cm bir kaseye koyduktan sonra mikrodalga fırına atıp 2 dakika kadar ısıtın. Bu şekilde yağ eriyecektir. Başka bir yöntem ise yağı koyduğunuz kaseyi kaynamış suyun üzerine koyup yağ eriyene kadar bekleyin. Yağ saç derinizi yakmayacak kadar ısınmış olacaktır. Isınan yağı saç derinizden başlayarak uygulayın. Bu uygulama sırasında saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Daha sonra tüm saçınıza yedirin ve saçınızda bu yağı 1 saat kadar bekletin. Bir saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

2-3 damla limon yağı, 3 yemek kaşığı jojoba yağı, 2 yemek kaşığı badem yağı, 3 yemek kaşığı zeytinyağını bir tavaya alın. Bu ölçüleri saçınızın uzunluğuna göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Tavaya koyduğunuz yağı ılıtın. Daha sonra parmak uçlarınızla saçlarınıza yedirin. Saç köklerine mümkün olduğunca fazla masaj yaparak kan dolaşımını da hızlandırabilirsiniz. Saçınıza bir bone takarak yağı saçınızda 30 dakika bekletin ve süre bitiminde saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Sıcak yağ ile saç bakımı yapmak saçınıza canlılık, hacim ve sağlık katar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu