Saç Bakımı

Saç Uzatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı hem bayanlar hem de erkekler için çok önemli bir konudur. Bakımlı ,gür ve kolay şekil alan, çabuk uzayan saçlara sahip olmayı herkes ister. Saç sağlığını olumsuz olarak etkileyen birçok etken vardır. Günümüzde bireylerin iş güç telaşından düzensiz ve dengesiz beslenmesi sonucu bedenin gerekli olan vitamin ve minareleri eksik alması, hava kirliliği ,sık sık kullanılan saç düzleştirici ve saç maşaları ,iş güç stresi , psikolojik sorunlar dahi saçları olumsuz olarak etkilemektedir.Peki saç uzatırken dikkat edilmesi gerekenler i nasıl sıralayabiliriz.

Saçlarınızın uzun ve bakımlı gözükmesini istiyorsanız yapmanız gereken özel bakımlar ve dikkat etmeniz gereken özel besinler bulunmaktadır. Örneğin saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı gözükmesi için sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermelisiniz. Su tüketimi de saç derisi ve saç tellerinin beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Su tüketiminizi arttırın ve günlük yeterli su alımını sağladığınızdan emin olun.

Saç bakımınızı da düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyin. Ayda bir defa veya duruma göre 2 ayda bir saç uçlarındaki kırıkları aldırın bu saçlarınızın uzamasını daha da hızlandıracaktır.

Özellikle sık sık saçlarınızı düzleştiriyorsanız kırıklar ve yıpranmalar artacaktır. Bu nedenle saçlarınız istediğiniz uzunluğa gelene kadar maşa veya düzleştirici kullanmamanızı öneriyoruz. Bunlar dışında düzenli olarak bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Saç bakımı yaptırdığınız kuaförden saç için faydalı olabilecek bakım yağlarının isimlerini ve nasıl uygulayacağınızı öğrenip evde kendiniz düzenli olarak uygulayabilir ve zamanla faydasını görebilirsiniz. Saçlarınızı kuru şekilde taramamaya da dikkat ediniz. Islakken taramanız sizin için daha faydalı olacaktır. Kuru şekilde taranan saçlarda çok fazla kırık oluşur ve saçlarınız bakımsız gözükür.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu