Saç Bakımı

Saç Uzatan Sebzeler Nelerdir?

Saç bakımı dendiğinde akla sadece kozmetik mağazalarında satılan saç bakımı maskesi ve bakım şampuanı gelir. Fakat beslenme de en az saçlara yapılan uygulamalar kadar önemlidir. Özellikle saç uzatan sebzeler, doğal saç bakımı ve vücut sağlığı için oldukça önemlidir.

Saç uzatan sebzeler, sadece bu özellikleriyle bilinmez. Saç dökülmesini engeller, saçarı besler ve saç köklerini güçlendirirler. Güçlü saçlar için sebze tüketmek en doğru saç bakımı yöntemlerinden biridir.

Sebzeler sadece vücudun değil, saçların da ihtiyacı olan vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Bu da saçların beslenmesine büyük katkı sağlar.

Saç bakımını güçlendirmek için tüketilmesi gereken sebzelere geçmeden bir şeyi bilmeniz gerekir. Özellikle yeşil sebzeler vücut sağlığına olduğu kadar, saç bakımı için de önemli bir yere sahiptir.

Saç Uzatan Sebzeler

1- Ispanak

Ispanak saçların ihtiyacı olan demir, beta karoten ve C vitamini sağlar. Saçların yağ dengesini korur ve kuru saçların tekrar eski yağ dengesine kavuşmasını sağlar.

2- Karalahana

Saç sağlığını korur.

3- Pazı

Sağ sağlığını korur ve saçların güçlü uzamasını sağlar.

4- Karnabahar

Karnabahar saçların nemlenmesini sağlar. Saçları yumuşatır ve tüm kırıkları onarır. Aynı zamanda daha parlak bir görünüm sağlar.

5- Havuç

Havuç yağının saça faydaları hakkında bilgisi olmayan yoktur. Havuç tüketimi de havuç yağı gibi oldukça faydalı bir sebzedir.

İçeriğinde bulunan A vitamini ile, saçların ihtiyacı olan A vitaminini karşılar. Bu özelliği en çok ince tellerin kalınlaşmasında etkilidir. Saçlara hacim kazandırır.

6- Yeşil Biber

Yeşilbiber bol miktarda C vitamini içerir. Çevresel faktörlerle yıpranan saçları onarır. Saçların sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu