Saç Bakımı

Saç Uzatan Meyveler Nelerdir?

Saçların bir türlü uzamaması tüm kadınların ve genç kızların ortak sorunudur. Çoğu saç sorunu için beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Bu konuda da meyveler imdadımıza yetişiyor. Peki, saç uzatan meyveler nelerdir?

Saçların yavaş uzaması rahatsız edici bir sorundur. Çoğu zaman ne yaparsak yapalım saçlarımız istediğimiz hızda uzamaz. Bu sebeple saç kestirmek de korkulu rüyamız haline gelir.

Pek çok bitkisel yağ ve saç maskesi saçların hızlı uzamasını destekler. Eğer bu tür saç bakımı için vaktiniz yoksa sağlıklı beslenerek de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun için saç uzatan meyveleri öğrenmeniz ve sıkça tüketmeniz yeterlidir.

Sizler için derlediğimiz saç uzatan meyveleri siz de öğrenin ve saçlarınızın yavaş uzamasına son verin. Düzenli olarak tükettiğiniz takdirde, belli bir süre sonra saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

Saç Uzatan Meyveler

Vücut ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri aldığında saç dökülmesi ve saçların yavaş uzaması gibi sorunlar yaşanmaz. Şimdi bu meyveleri ve saçlardaki etkisini inceleyelim.

1- Portakal

A ve C vitaminleri içerir. Özellikle C vitamini bakımından zenginliğiyle bilinir. Saç uzamasını büyük ölçüde destekleyen portakal, aynı zamanda parlak ve ışıltılı bir görünüm sağlar.

2- Elma

Saçlar için biotin çok büyük önem taşır. Elma iyi bir biotin kaynağıdır.

3- Çilek

Çile, saçların uzamasını sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda saç sağlığını da korur. Hem saç dökülmesini engeller, hem de dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasını sağlar.

4- Muz

Muz potasyum bakımından oldukça zengindir. Saçların ihtiyacı olan potasyumu karşılar. Özellikle saç dökülmesi sorunu için günde bir tane yemek oldukça önemlidir.

5- Avokado

Avokado, pek çok aç maskesinin içinde bulunur. Harici olarak kullanımlarda da etkisi büyüktür. Fakat yiyerek tüketmek saçların uzamasını büyük ölçüde destekler.

6- Kayısı

Hızlı saç uzatan meyveler arasındadır. Pek çok saç sorununu çözmeye yardımcı olur. Lif bakımından zengin olması sebebiyle diyet listelerinde de sıkça adı geçer. En önemli iki özelliği hızlı saç uzatma ve saç dökülmesini önlemedir.

NOT: Kayısı yağı da saçların beslenmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu