Saç Bakımı

Saç Maşası ve Saç Düzleştirici Nasıl Olmalıdır?

Beyaz eşya dükkanlarının hepsinde saç maşası ve düzleştirici bulunabilir. Hemen hemen her alışveriş merkezinde beyaz eşya dükkanı vardır. Aynı zamanda büyük marketlerde de satılmaktadır. Maşa ve düzleştiricilerin pek çok modeli bulunmaktadır.

Önemli olan soru kendimiz için alacağımız saç maşası ve saç düzleştirici nasıl olmalıdır? Herkesin saç hassasiyeti ve saç tipi farklı olduğundan buna dikkat edilmelidir. Saç tipine uygun bir cihaz seçilmelidir. Saça doğrudan ısı verip şekillendirdiğinden saçı yıpratması oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Saç maşası veya saç düzleştirici seçerken özellikle seramik tabanlı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü saça verecek zararı en aza indirmektedir.

Aynı zamanda iyon özelliği olanların özellikle tercih edilmesini ilk önereceğimiz şeydir. Cihaz çalıştırıldığında iyon göndermeye başlar. İyon özelliği saç için bakım kremi gibi çalışır. Saça verdiği iyonlar sayesinde kabaran ve uçuşan saçlar kolayca yatışır. Aynı zamanda saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Kısacası iyon özelliği olan maşa ve düzleştiricilerin saça vereceği zarar minimum, yararı ise çoğu cihaza göre maksimumdur.

Böyle bir cihaz almadan önce ayırılacak bütçe belirlenmelidir. Daha sonra kullanılmak istenen modellerin gözden geçirilmesi gerekir. Eğer dalgalı saçlar istiyorsanız maşa adıyla geçen yuvarlak, düz saçlar istiyorsanız da düzleştirici adıyla geçen iki düz plakadan oluşan cihaz tercih edilmelidir. Özellikle saç tipinizin cihaza uyumu mutlaka kontrol edilmelidir. Söylediğimiz gibi iyon özelliği olan cihazların saç sağlığına da katkıları olacağından tercihinizi yaparken bir adım önde tutmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu