Saç Bakımı

Saç Maşası Temizliği Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza sıklıkla saç maşası ile şekil veriyorsanız zamanla maşanın üzerinde saçınızdaki sprey, jöle gibi maddelerin saçınıza değmesinden kaynaklanan kalıntılar oluştuğunu görürsünüz. Ne kadar kaliteli bir saç maşası kullanırsanız kullanın bu kalıntılar zamanla birikecektir. Bu durumdan dolayı saçlarınıza şekil verirken istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Peki, saç maşası temizliği nasıl yapılır?

Öncelikle kullandığınız saç maşasını fişini çekip soğuk bir zemine koymalısınız. Temizlik işlemine başlamadan önce saç maşasının soğuduğundan emin olmalısınız. Soğuduktan sonra pamuklu bir bezi hafifçe ıslatın. Bezden sular akacak kadar ıslatmamalısınız. Bezi nemlendirecek kadar ıslatmanız yeterlidir. Maşanın üzerindeki kalıntılar için nemli bez yetersiz kalıyorsa alkol yardımı ile saç maşanızı temizleyebilirsiniz.

Maşalar seramik bir yüzeye sahiptir. Temizlik işlemini yaparken seramik yüzeyin çizilmemesi için temizlik için kullandığınız bezin pamuk olmasına dikkat etmelisiniz. Maşa temizliği saç maşasının ne sıklıkta kullanıldığı ile ilgilidir. Saçınıza maşa ile çok fazla şekil veriyorsanız iki haftada bir temizlenmesi uygundur.

Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da saç maşasını temizlemeden önce kullanım kılavuzunun okunması gerektiğidir. Saç maşasına kullanacağınız su ve alkol ile ilgili uyarı verilmiş olabilir. Suyun ya da alkolün saç maşasına zarar vermeyeceğine emin olduktan sonra temizleme işlemini yapmalısınız. Temizleme işleminden sonra saç maşasının ilk kullanımında koku alabilirsiz. Endişe etmeyin. Kısa bir süre sonra bu durum geçecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu