Saç Bakımı

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Öneriler

Saç dökülmesi en önemli saç sorunlarından biridir. Saçlar genetik sebepler, kullanılan ilaçlar, kimyasal içerikli saç ürünleri ve pek çok çevresel faktörden dolayı zayıflayıp dökülmeye başlar.  Peki, saç dökülmesini önlemek için ne yapılmalıdır?

Saç dökülmesi için piyasada çok sayıda ilaç satılıyor. Fakat hem zahmetli hem de maliyetli olan bu yöntem, çoğu zaman işe bile yaramıyor.

Saç dökülmesini önlemek için yapabileceğiniz en önemli şey yumurta sarısı, balık ve süt tüketmenizdir. Omega3 bakımından zengin olan gıdalar saç dökülmelerine karşı savaşır.

Saç maşası ve saç düzleştiriciler de saçların koparak dökülmesine sebep olurlar. Bu sebeple elektrikli cihaz kullanımını azaltmak da saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltacaktır. Saçlarınızın fön makinesi kullanmak yerine kendi halinde kurumalarını sağlayın.

Saç dökülmesini engellemek için birkaç kolay yol izleyebilirsiniz.

1- Yumurta yağı ile saç bakımı

2- Saç derisine masaj

3- Sıcak yağ tedavisi

4- Zencefil, sarımsak ve soğan suyu bakımı

5- Yeşil çayla yıkama

6- Kaynatılmış patates ve biberiye uygulamak

7- Sağlıklı beslenme

8- Stresten uzak durmak

9- Postiş ve peruk kullanmamak

Tüm bu adımları uyguladığınızda saç dökülmeleriniz büyük ölçüde azalacaktır. Bunların yanında doğal yağlarla saç bakımı yaparak da dökülmeleri azaltabilirsiniz. Kullanmaya başladığınız doğal bir yağı düzenli olarak kullanmaya devam ederseniz, dökülmeyi kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu