Saç Bakımı

Saç Dökülmesi İçin Yapılacak 3 Şey

Çoğu kadın için saç dökülmesi en önemli sorundur. Saçlar pek çok sebeple dökülür. Bir süre sonra bu durum can sıkıcı olmaya başlar.

Saç düzleştirici, fön makinesi ve saç maşası, saç dökülmesi için en önemli sebeplerdir. Elektrikli cihazlar saçlar kullanıldığında, zaman içinde saçlar zayıflar, kırılır ve dökülmeye başlar. Özellikle de koparak dökülmeler artmaya başlar.

Saç dökülmesi için pek çok yöntem uygulanabilir. Kimyasal katkılı bakım şampuanları bu sorunu çok uzun sürede tedavi edebilir. Fakat doğal saç bakımı yapıldığında bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Saç bakımı için denediğiniz yöntemler arasında bitkisel yağlar veya besin ürünleri var mı? Eğer daha önce denemediyseniz bu üç uygulama ile saçlarınızı dökülmekten kurtarabilirsiniz.

Saç dökülmelerine engel olmak için yapılabilecek en önemli şey, saç yıkama suyunun ısısının doğru ayarlanmasıdır. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk su saçların yıpranmasına sebep olur.

Aynı zamanda saçların çok sık yıkanması hem yağ dengesini bozup saçların kurumasına, hem de zayıflayıp dökülmesine sebep olur.

Saç Dökülmesinden Kurtulmak İçin 3 Doğal Yöntem

1- Zeytinyağı

Zeytinyağı ile saç bakımı, saçları güçlendirecektir. Bu sebeple saç dökülmesinden kurtulmayı destekler. İçeriğindeki E vitamini ile beslenen saçlar, pek çok saç sorunundan kolayca korunur.

2- Marul

Pek çok kadın için tuhaf görünse de marul saç bakımı için önemli bir sebzedir. Saç köklerini besler ve güçlendirir. Marul ile saç bakımı yapıldığında saç dökülmeleri büyük ölçüde azalır.

5 kaşık zeytinyağı ile püre haline getirilmiş iri bir marul yaprağını karıştırın. Bu saç maskesi ile saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bu maske haftada iki kez uygulanabilir.

3- Kına

Kına saç bakımı için oldukça faydalıdır. Saçları güçlendirip dökülmeyi önlemesinin yanında saçların daha parlak görünmesini de sağlar.

Kına satın alırken doğal olmasına dikkat edilmelidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu