Saç Bakımı

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saçlarınızda bir değişiklik yapmak istediniz ve saçınızı boyattınız. Ancak sonuçtan memnun kalmadınız. Bu durumda evde yapılabilen kolay uygulanan yöntemleri tercih edebilirsiniz. Peki saç boyası nasıl akıtılır?

Saç boyaları üç çeşittir. Kalıcı boyalar, yarı kalıcı boyalar ve yıkayınca akan boyalar bulunmaktadır. Saçlarınızda değişiklik yapmak istediğiniz zaman sonuçtan memnun kalmama ihtimaline karşı yıkanınca çıkabilen ya da yarı kalıcı bir saç boyası tercih etmenizde fayda vardır. Boyadığınız saç rengi kendi saç renginizden daha açıksa saçlarınızı tekrar boyatmak durumda kalabilirsiniz. Ancak boyattığınız saç rengi kendi saçınızdan daha koyu ise boyayı rahatlıkla akıtma şansına sahipsiniz demektir.

Öncelikle saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanımına özen gösterin. Saçları sıcak su ile yıkamak boyanın akmasına yardımcı olacaktır. Saçlarınızı yıkamadan önce saç diplerinize zeytinyağı ile masaj yapıp yıkamakta saç boyası akıtma yöntemlerindendir. Özellikle kepeğe karşı etkili şampuanlardan birini satın alarak kullanın saçınızdaki boyanın aktığını göreceksiniz. Ancak sadece saçlarınızı birkaç ton açmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca şampuan yerine beyaz sabun kullanımı da saçınızdaki boyayı akıtmaya yardımcı olur. 1/5 oranında limonun suyu ile saçlarınızı durulayın. Limon saçlarınızdayken 20 dakika bekleyin daha sonra saçlarınızı su ile durulayabilirsiniz. 2 su bardağı su ve 2 paket kabartma tozunu karıştırın ve bu karışımı saçınıza döküp 1 saat bekleyin. Bu işlemi bir hafta boyunca uyguladığınızda saçınızdaki boyanın aktığını göreceksiniz. Bu işlemin saçınıza olumsuz bir etkisi de bulunmaktadır. Bu uygulama sonucunda saçınız nemini kaybettiği için kırılabilir. Bu yüzden saçlarınıza bu uygulamadan sonra zeytinyağı ile maske yapabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu