Saç Bakımı

Saç Bakımında Sarımsak ve Zeytinyağı

Saç dökülmesi, saç tellerinin zayıflaması, kuruluk ve kepek gibi pe çok saç sorunu yaşanabilir. Pek çok kişi gibi saç bakımında sarımsak ve zeytinyağı kullanarak bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sarımsağın saç çıkarıcı ve uzatıcı etkisiyle, zeytinyağının besleyici öelliği birleşince saçlarınızın kökten uca yenilenmesi kaçınılmaz olur.

Saç Bakımında Sarımsak ve Zeytinyağı

Sarımsak sülfür, selenyum ve vitamin içerir. Zeytinyağı da doğal bir yumuşatıcı, nemlendiricidir. Bu özellikleriyle başta saç dökülmesi olmak üzere pek çok sorunu iyileştirirler.

Sarımsak cilt bakımı ve tırnak bakımı için de önemlidir. E vitamini bakımından zeytinyağı kadar zengindir. Aynı zamanda B1, B6 ve C vitaminlerini de içerir. Sarımsak şampuanı gibi sarımsak içeren ürünler dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasına, saç tellerinin daha kalın ve güçlü haline dönmesine yardımcı olur. Sarımsağı iyice ezerek bu sorunu yaşadığınız bölgelere de sürebilirsiniz.

Özellikle saçkıran tedavisinde halk arasında oldukça yaygın bir yöntemdir. Açıklık olan bölgelere sarımsak kürü uygulayarak kısa sürede saçların yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı E vitamini zenginliği ile bilinir. Saç tellerini güçlendirirken saç derisini de rahatlatır. Özellikle kolay kırılan ve çok fala yıpranmış saçlar üzerinde etkili sonuç verir.

Bu şekilde, sarımsak ve zeytinyağı kullanımının en önemli etkilerinden biri de saçların daha canlı ve parlak görünmesine katkısıdır. Daha sağlıklı saç derisi ve eskisinden çok daha güçlü saçlar için en kolay ve etkili yöntemdir.

Saç Bakımında Sarımsak ve Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Az önce de söylediğimiz gibi sarımsak püre olana kadar ezip saç diplerinize sürebilirsiniz. Bunun yerine aktarlardan aldığınız doğal sarımsak yağı ile saç bakımı yapabilirsiniz.

Sarımsak ve zeytinyağını karıştırabileceğiniz gibi ayrı ayrı ama aynı anda da kullanabilirsiniz. İyi ezdiğiniz sarımsakla saç derinie masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonra saç uuznluğunuzza göre, iyice yedirecek şekilde tüm saçlarınıza sürebilirsiniz. Bir saat kadar bir süre bekledikten sonra saçlarınızı iyice yıkayabilirsiniz.

Sarımsak ve Zeytinyağının Zararı Olur Mu?

Alerjik durumunuz olup olmadığına emin olmadan kullanmanız önerilmez. Önce kolunuzda küçük bir aleji testi yapın. Daha sonra gönül ahatlığıyla kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu