Saç Bakımı

Saç Bakımı Çeşitleri

Pek çok kadının saç bakımı çeşitleri ile arası limonidir. Kozmetik mağazalarından alınan kimyasal içerikli ürünler başta olmak üzere bakım için satın alınan ürünler saçlarınıza çok daha fazla zarar verir.

Saç dökülmesi, kepek, kuruyup sertleşme, solgun ve cansız görünüm, yıpranma ve yavaş uzama gibi saç sorunları tüm kadınların odak noktasıdır. Hemen hemen herkes ciddi saç sorunları yaşar. Bu sorunların yanında kafa derisi rahatsızlıkları da eklendiğinde iş içinden çıkılmaz bir hal alır. Peki bu saç şikayetlerine neler sebep olur?

Mevsimsel etkiler, hava değişimi, güneş, rüzgar, elektrikli cihazlar, saç parfümleri, kalitesiz şampuanlar, kuru şampuanlar, saç spreyleri, saç boyası ve sıkı tokalar saç rahatsızlıkları beraberinde getirir.

Çok sık saçları yıkamak, yıkarken aşırı sıcak veya çok soğuk suyla durulamak da pek çok saç şikayetinde etkilidir.

Saç şikayetiniz her ne olursa olsun çözüm saç bakımı için adım atmaktır.

Çoğu kadın saç bakımını bir kez yaptığında saçlarının ipeksi görünüme ve güçlü bir yapıya kavuşacağını düşünür. Fakat düzenli saç bakımı yapılmadığında hiçbir sonuç alınmaz. Saçlardaki değişim birkaç uygulamadan sonra fark edilir bir hale gelir. Düzeni olarak uygulandığında ise kalıcı hale gelir.

Saç bakımı nasıl yapılır? Saç bakımı için hangi ürünler kullanılır? Hepimizin merak ettiği sorular.

Saç Bakımı Çeşitleri

1- Hazır saç maskesi

2- Evde hazırlanan saç maskesi

3- Doğal bakım şampuanları

4- Doğal yağlar

5- Vitamin kapsülleri

6- Keratin takviyesi

7- Beslenme

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı yaparken hazır saç maskesi tercih ediyorsanız, en doğalını seçmeye gayret etmelisiniz. En pahalı ürün daima en kaliteli olandır düşüncesi çok yanlıştır. Bu sebeple üreticisinden bili almadan kimyasal içerikli ürünler kullanmak yanlıştır.

Aynı şey bakım şampuanları için de geçerlidir. Bakım şampuanlarının büyük çoğunluğu yoğun kimyasal içeriklidir. Organik bakım şampuanları kullanmanız önerilir. Aksi takdirde saçların iyileşme süreci yılları bulabilir.

Doğal yağlar ve evde hazırlanan saç maskesi daima en etkili ve doğru tercihtir. Bu saç maskesi tariflerini uygularken içine vitamin kapsülleri ekleyerek tarifinizi güçlendirebilirsiniz.

Pek çok kadın keatin takviyesinden memnun. Fakat memnun olmayanlar olduğunu da biliyoruz. Bu sebeple doğru saç bakımını yaparak düzenli beslenmeli ve sonucu beklemelisiniz.

Saç sağlığı için çilek, lahana ve yumurta gibi besinler tüketebilirsiniz. Hem vücudunuza hem de saçlarınıza ihtiyacı olan gücü kısa sürede kazandıracaktır.

Saç Bakımı Ürünleri Zararlı Mı?

Kimyasal içerikli her ürün insan sağlığı için zararlıdır. Eğer doğal saç maskesi hazırlayacaksanız, alerji dışında bir zararı yoktur. Kullandığınız veya tükettiğiniz tüm ürünlere karşı duyarlılığınızı test etmeden kullanmanız tavsiye edilmez.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu