Cilt Bakımı

Rus Cilt Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Soğuk hava cildin kurumasına ve nem dengesini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu yüzden devamlı soğuk bir iklime sahip olan Rus bayanları ciltlerinin nem dengesini sağlamaları gerekmektedir. Rus cilt maskeleri bu iklime yenik düşmemek için Rus bayanlarının uyguladığı cilt bakımıdır. Cildin nem dengesini korumak gerekli cilt bakımına itina göstermek çok önem kazanmaktadır.

Rus Güzellik Maskesi Tarifi

Bu maskenin uygulanmasından önce daha önceden demlediğiniz bitki çayı ile cildinizin temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra bir çorba kaşığı badem yağını, bir çorba kaşığı çinko oksit krem ve bir çorba kaşığı gül yağı güzelce karıştırılır. Daha sonra bu karışım yüze masaj yapılarak sürülür ve yaklaşık 15 dakika bekletilir. Süre tamamlandıktan sonra cilt bol soğuk su ile yıkanır. Haftada bir kez uygulanabilecek bu maske cildin yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Rus kadınlarının cilt nemlendirme maskesi

Bir şeker kaşığı balın içerisine beş damla kadar taze limon suyunu tahta bir kaşık yardımıyla güzelce karıştırın. Daha önceden temizlenmiş cildinize masaj yaparak uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Gerekli süre bittikten sonra cildinizi bol soğuk su ile yıkayın. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu cilt bakım maskesi cildinizin yeterince nemlenmesini sağlayacaktır.

Rus bayanların güzellik kürü

Bir adet çiğ olarak dilimlediğiniz patateslerin üzerine yeterli miktarda limon sıkın ve üzerine limon sıkılmış patates dilimlerini yüzünüzde gezdirerek yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Gerekli süre bitiminde yüzünüzü bol soğuk ile yıkayın. Bu cilt bakımını haftada bir kez uygulayarak cildinizin nemlenmesini sağlamasına yardımcı olacaktır..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu