Sağlık

Romatoid Artrit İçin Doğal Yağlar

Doğal yağlar pek çok alanda hizmet verir. Buna romatoid artrit de dahil. Yoksa henüz romatoid artrit için doğal yağlar da kullanılabildiğini duymadınız mı?

Eklem iltihabı da denen bu rahatsızlık vücuda yayılan ve kendini sık sık hissettiren bir rahatsızlıktır. Tedavisi henüz bulunmamakla birlikte, dahili ve harici bazı uygulamalarda süreç yavaşlatılabiliyor.

Saç bakımı ve cilt bakımı gibi pek çok bakım alanında kullanılan doğal yağların bazıları bu rahatsızlıkla savaşıyor. Şimdi bu doğal yağları inceleyelim.

Romatoid Artrit İle Savaşan Doğal Yağlar

1- Kenevir Tohumu Yağı

Kenevir tohumu yağının romatoid hastalığıyla oluşan hücrelere karşı savaştığı söylenir. Hatta doğal yağlar içinde o hücreleri öldürdüğü söylenen tek bitkisel yağ olma özelliğini taşır.

Bu özelliğinden faydalanmak için salatalara bir tatlı kaşığı eklenmesi yeterlidir.

2-Hint Yağı

Hint yağının özellikleri arasında iltihap karşıtı olması ön plana çıkar. İltihapla savaşırken, iltihaptan doğan ağrıları da azaltır.

3- Defne Tohumu Yağı

Romatoid artrit ile ortaya çıkan eklem ağrılarına iyi gelir. Kas gevşetici olarak da kullanılabilir.

4- Emu Yağı (Devekuşu Yağı)

Rahatsızlıktan dolayı zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirir. Artrit ile mücadele eder.

5- Leylak Yağı

Romatizma sebebiyle oluşan ağrıları azaltır. Kas ağrılarına iyi gelir.

6- Portakal Yağı

Kemik, kas ve eklem iltihabından doğan ağrıları dindirir.  İltihabın azalmasını sağlar

Romatoid artrit için doğal yağlar kullanmaya karar verirseniz mutlaka daima gittiğiniz uzmana danışın. Doktor onayı olmadan ve alerji testi yapılmadan kullanılması önerilmez.

Hem dahili hem harici kullanılan bu doğal yağlar için kendiniz de küçük bir alerji testi yapabilirsiniz. Kolunuzun küçük bir bölümüne sürerek vücudunuzun tepkisini ölçebilirsiniz. Fakat rahatsızlığınızın tepkisi için doktorunuzun onayını kesin olarak alın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu