Makyaj

Renkli Göze Nasıl Makyaj Yapılır?

Doğru ve bilinçli uygulanmış  göz  makyajı , gözlerin derinliğini ve güzelliğini ortaya çıkarır. Renkli göze nasıl makyaj yapılır?  Mavi yeşil ela gibi pek çok güzel göz rengi uygun kontrasla mükemmel görüntüye sahip olabilir. Buğulu yani smokey eyes denilen göz makyajı renkli gözü en çok ortaya çıkaran makyajlardandır.  Kategorize edersek mavi gözlerle başlayalım:  bronz ve toprak tonları , bakır tonları  füme ve siyah renkler  büyüleyici bir mavi göz makyajı için olmazsa olmazlardandır. Mavi gözlülerin kesinlikle  kullanmaması gereken renk ise mavidir. Artık ayakkabı çantayı aynı renk almayan kadınlar buna dikkat edecektir. Maviye mavi olmaz.

Yeşil gözlü  iseniz  saç rengi de önem taşımaktadır. Eğer sarı saçlı iseniz şeftali ve hafif pembe tonları, siyah saçlı iseniz  kahverengi, acı kahve ve  toprak renkleri size göredir. Yeşil göze yakışan en önemli renklerden birkaçı ise mürdüm rengi mor eflatun ve leylak renkleri  daha canlı ve ışıl ışıl bir göze sahip olmanızı sağlayacaktır.   Yeşil gözler açık renkli olduğundan koyu renkli tonlar tercih edilmeli. Mavide olduğu gibi yeşil göze de yeşil kalem ve far uygulamak çok büyük hatadır. Ela  gözler ise içerisinde yeşil titreşimlerin olduğu kahverenginin en açık halidir. Altın rengi ve metalik tonlar ela göz için uygun tonlardandır. Bronz ile kahverenginin karışımı olan farlar da uygulanabilir.  Gözler yüzün en dikkat çekici kısımlarıdır. Doğru bir makyaj ile hem gözünüzün güzelliğini ortaya çıkarırsınız hem de gözlerdeki derinlik ve manayı gün yüzüne çıkarırsınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu