Makyaj

Renk Eşitleyici Makyaj

Cilt tonundaki eşitsizlikler oldukça rahatsız edicidir. Tek renk bir cilde sahip olanlar sadece bir ruj ve maskara ile evden çıkabilirken, renk eşitsizliği olanlar için bu durum neredeyse imkansız olur. Özellikle de yorgun, hasta ve uykusuz geçen günlerde daha da kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Çoğu kadın kırmızı bir burun ve mor halkalarla dışarı çıkmak istemez. Böyle durumlarda renk eşitleyici makyaj ve uygun bir kapatıcı ile istenen sonuç elde edilebilir.

Hangi kapatıcı ile renk eşitsizliği nasıl giderilir inceleyelim.

Yeşil Kapatıcı

Ciltteki kırmızılıkları yok etmek için yeşil renk kapatıcı kullanılmalıdır. Burun çevresindeki kızarıklıklar, güneş yanıkları veya sivilceler yeşil renkli kapatıcılarla ten renginde görünürler. İhtiyaç duyulması durumunda yeşil kapatıcıların üzerine bir kez daha fondöten uygulanabilir.

Mor Kapatıcı

Sarı göz altlarını veya solgun görüntüyü değiştirip kapatmanın en iyi yolu mor renkli kapatıcıları kullanmaktır. Mor kapatıcılar daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırır.

Pembe / Somon Kapatıcı

Göz çevrini aydınlatmak ve parlak bakışlara sahip olmak için pembe/somon renkli kapatıcılar en doğru tercih olacaktır. Özellikle göz altındaki koyu halkaları yok etme konusunda oldukça başarılıdır.

Sarı Kapatıcı

Mavi ve mor tonlarındaki cilt lekelerini en iyi gizleyen şey sarı ve sarı tonunda olan kapatıcılardır. Özellikle göz altı sorunu olanlar için en doğru tercihtir. Kısa sürede göz çevresindeki morlukları ve istenmeyen koyu lekeleri gizleyecek ve istenen görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

NOT: Başlangıçta renk eşitleyici makyaj için kapatıcı uygulandıktan sonra gün içinde uzun bir süre boyunca kalıcılığını sağlamak için üzerinden transparan pudra ile geçilmelidir. Böylelikle ciltte kalma ömrü uzayacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu