Makyaj

Primer Nasıl Uygulanır?

Primer, makyajdan önce yüze sürülen ve cildi makyaja hazırlayan bir kozmetik ürünüdür. Makyaj bazı olarak da bilinir. Çoğu kadın tarafından tercih edilse de henüz tercih etmemiş veya denememiş pek çok kadın vardır. Peki ,primer nasıl uygulanır? Bu soruyu yanıtlıyoruz.

Primer hem kusursuz bir cilt sağlar hem de makyajın uzun süre boyunca kalıcı olmasını sağlar. Üstelik primer cildi fondötenin zararlarına karşı da korur. Çünkü cilt ile fondöten arasında bir duvar gibidir.

Primer Kullanmak

Makyaja başlamadan önce primer uygulamak cildi makyaja en iyi şekilde hazırlar. Cildi yumuşatır ve fondötene karşı korur.

Ciltteki kırışıklıklar çoğu zaman rahatsız edicidir. Primer kırışıklıkları büyük ölçüde gidererek makyaja yansımasını engeller. Aynı zamanda cilt tonunu da dengeler.

Primer, uygulaması zor bir ürün değildir. Birkaç adımda kolayca uygulanıp makyaja başlayabilirsiniz.

Primer Nasıl Uygulanır?

Primer nasıl uygulanır? Bu sorunun yanıtı oldukça basit. Primer kullanmadan önce yüze mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir. Böylelikle primer daha etkili olur. Nemlendirici sürüldükten sonra birkaç dakika bekledikten sonra primer uygulanmalıdır.

Primer parmağa birkaç damla alınır. Sürülecek bölgenin ortasından başlayarak geri kalan kısımlara doğru sürülür.Cilt primerı tamamen emene kadar yumuşak hareketlerle sürülmeye devam edilir.

Birçok kozmetik ürününde olduğu gibi primer da asla göze ve göz çevresine değdirilmemelidir.

Cilt primerı yaklaşık dört dakikada emer. Bu süreçte sabırsız davranılmamalı ve cildin tamamen emdiğine emin olana kadar beklenmelidir. Cilt primerı iyice emmeden fondöten asla uygulanmamalıdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu