Saç Bakımı

Portakal Yağının Saça Faydaları

Cilt bakımı ve vücut sağlığı için kullanılan portakal yağının saça faydaları da dikkat çekiyor.

Yıpranmış saçlar için pek çok çözüm yolu aramışsınızdır. Çoğu kadın bu çözümü kozmetik mağazalarından aldıkları kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinde buluyor. Aslında bulduklarını zannediyorlar demek daha doğru. Tabi ki içeriklerinde saçları besleyen ürünler bulunuyor. Fakat bir ayda yapabileceğiniz bakımı yapmak aylarca sürüyor.

Bu sebeple saç bakımı için tercih edilmesi gereken şey daima doğal bakımdır. Gerek mutfaktaki malzemelerle, gerekse aktardan alınan doğal bitkisel ve hayvansal yağlarla saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Artık saç maskeleri satın almak zorunda değilsiniz. Kendi bakımınızı en doğal ve sağlıklı yoldan yapabilirsiniz.

Portakal yağı da dahil olmak üzere, tüm doğal yağların satın alınmasında bazı önemli hususlar vardır. Piyasada çok sayıda sahte yağ bulunduğundan, doğal olduğuna emin olmadığınız bir ürünü asla satın almayın. Güvendiğiniz bir aktardan almaya özen gösterin.

Portaal yağını kullanmadan önce seyreltin ve kolunuzda küçük bir yere uygulayın. Alerjik bir reaksiyonlar karşılaşırsanız tekrar kullanmayın.

Portakal Yağının Saça Faydaları

♦ Kuruyup nemini kaybeden saçlar için büyük önem taşır. Saçlara tekrar nem kazandırır.

♦ Nem dengesini korur.

♦ Yıpranmış saçları güçlendirir ve daha güçlü uzamasını sağlar.

♦ Saç derisini rahatlatır.

♦ Saç köklerini besleme özelliğine sahiptir.

♦ İçeriğindeki C vitamini ile saçlara, saç köklerine ve saç derisine iyi gelir.

Portakal Yağının Cilde Faydaları

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu