Cilt Bakımı

Portakal Yağı ile Selülitten Kurtulma

Hemen hemen her kadın selülitten kurtulma adına pek çok yola başvurur. Peki portakal yağını hiç denediniz mi? Kokusuyla dikkat çeken esansiyel bitkisel yağlardandır. Tek başına kullanıldığında seyreltilmeden kullanılması önerilmez.

Portakal yağı, saç bakımı, vücut sağlığı, cilt bakımında kullanılır. oş kokusuyla oldukça popülerdir

Selülit herkes tarafından kilo sonucu ortaya çıkan kötü görüntü olarak algılanır. Fakat selülit kadınlık hormonları sebebiyle ortaya çıkar. Bacak, baden, karın, kol ve göğüs bölgesinde görülür. Zayıf insanda bile çok fazla selülit görülebilir.

Selülitten kurtulma umuduyla kozmetik mağazalarında satılan pek çok kimyasal katkılı ürün satın alabilirsiniz. Bu ürünler doğal olmamakla birlikte, istediğiniz işlemi daha da geciktirir.

Selülit kremleri ve losyonları için tonlarca para harcıyor olabilirsiniz. Maalesef ki pek çok kadın en pahalı olanın daha kaliteli olduğunu düşünerek alışveriş yapıyor. Fiyat kalite göstergesi olmadığı gibi, mağazalardan alınan ürünlerde koruyu katkı maddeleri bulunduğundan sağlıklı bir sonuç da doğurmuyor.

Portakal yağının selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik düzenli kullanımlada kalıcılık sağlıyor.

Portakal yağının selüliti yok etme etkileri ve diğer yağların cilde olan faydaları birleştiğinde nasıl bir etkiye sahip olacağınız, gelin birlikte inceleyelim.

Portakal Yağı İle Selülitten Kurtulma Tarifi

Portakal yağının yağ yakımı hızlandırıcı formülü ve kan dolaşımı üzerindeki hızlandırıcı etkisini bu tarifle daha yakından hissedeceksiniz.

Malzemeler:

♦ Portakal yağı

♦ Kekik yağı

♦ Susam yağı

♦ Biberiye yağı

Yapılışı:

Bir kabın içine yedi damla portakal yağı koyun. Üzerine altı damla kekik yağı ve beş damla melisa yağı ekleyin. Son olarak bir tatlı kaşığı susam yağı ve yedi damla biberiye yağı ekledikten sonra iyice karıştırın.

Bu karışımı tüm selülikli bölgelerinie yukarıdan aşağıya şeklinde bir yol izleyerek sürün. Bu işlem sırasında masaj yapar gibi hareket edin.

Bu karışımı sürdüğünüz selülitli bölgenin üzerini, mutfakta kullandığımız streç film ile güzelce sarın. Yirmi dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu