Cilt Bakımı

Porselen Cilt Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Tüm bayanların istediği mükemmel bir cilde sahip olmak çok zor değil. Cilt sağlığı evde yapılacak çok kolay ve doğal yöntemlerle porselen gibi parlak, pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için porselen cilt maskesi uygulanmalıdır. Bu maskenin tarife uygun bir şekilde hazırlanıp talimatlara uygun bir şekilde uygulanması sorunsuz ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca porselen cilt maskesi ciltteki ölü derilerin atılmasına, sivilceye, ciltte oluşan kırmızı lekelere, pullanmalara karşı oldukça etkili bir maskedir.

Gerekli malzemeler: Bir şeker kaşığı kadar beyaz kil, bir şeker kaşığı su, bir şeker kaşığı mısır unu ve bir şeker kaşığı evde kullandığınız el kremine ihtiyaç vardır.

Yapılışı: Maskelerin yapımında belirtilen miktarlara uyulması çok önemlidir. Bu maskedeki tüm malzemeler de eşit miktarda olmalı bu ölçüye dikkat edilmelidir. Eşit miktarda belirtilen tüm malzemeler cam bir kase içerisinde iyice karıştırılır. Krem kıvamına gelen maskeyi cildinizin tahrip olmaması için fazla bastırmadan güzelce cildinize yedirin. Maskeyi sürdükten sonra 5 ile 10 dakika arasında bekletin. Daha sonra ister ılık su yardımıyla ister mısır unuyla cildinizi ovalayarak temizleyebilirsiniz. Anca en son mutlaka yapmanız gereken şey cildinizi ılık su yardımıyla temizlemektir. Haftada iki kere uygulanabilecek bu maskenin etkisini görmek için devamlı olarak belirli aralıklarla yapılması çok önemlidir. Devamlı yapılan bakımın etkisi cildinizde gözle görülebilir bir güzellik, yenileme, gençleşme oluşturacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu