Estetik

Popo Küçültme Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır

Vücudumuzda beğenilmeyen yerler için estetik ameliyat özellikle popo küçültme ameliyatı oldukça yaygındır. Artık sadece kadınlar değil erkeklerinde yaptırdığı popo küçültme ameliyatı vücudun yapısal özelliğine bağlı olarak istenilen küçüklüğe sahip olmak için yaptırılmaktadır. Yalnız popo küçültme için vücudun gerekli özelliğe sahip olması gerekmektedir. Bu ameliyat bacağın kalınlığına, karın bölgesine göre yapıldığı için istenildiği zaman küçültme işlemi yapılamaz.

Bu yüzden ameliyattan önce yapılacak belirlemelerle ne kadar küçültülmesi gerektiği belirlenmelidir. Bu ameliyatla birlikte yapılabilecek karın germe ve bacak estetiği ile vücudun orantılı bir şekilde beden küçültülebilir.

Mutlaka alanında uzman cerrah ve estetisyenler tarafından yapılması gereken bu ameliyat farklı bir uzmanlık alanında olan birine yaptırılması doğru değildir.

Bu ameliyattan önce yapılması gereken kalçadan alınacak yağ alınacak bölgenin ve ne kadar yağ alınacağının belirlenmesidir. Vücutta her bölge için kullanılabilen liposuction yani yağ alma genel anestezi ile yapılması hastanın acı hissetmesini engeller. Çok yaygın olan bu yöntemin gelişim de göstermesiyle Vaser yöntemini ortaya çıkarmıştır. Bu yöntem kalça küçültme ameliyatında vücutta bulunan hangi yağların alınmasının gerektiğinin belirlenmesidir. Vücutta kılcal damarların, vücuda yararlı olan yağların alınmaması için hangi yağların alınması gerektiğinin belirlenmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Bir cihaz olan vaser bu yönteme göre geliştirilmiş sadece alınması gereken yağları alan bir alettir. Bu ameliyattan sonra 4-5 hafta korse kullanılmasına, zorlayıcı fiziksel hareketlerden kaçınmaya 2-3 gün süre duş alınmamasına dikkat edilmelidir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu