Estetik

Popo Estetiği Nedir Nasıl Yapılır?

Günümüzde popo estetiği çok talep edilmektedir. Bu talep vücudun bazı yapısal durumuna bağlı olarak büyük ya da küçük olması, fazla düz olması, yaşın ilerlemesine bağlı olarak sarkma, fazla kilo alıp vermeye bağlı olarak popo estetiği fazla talep görmektedir. Rahtsız eden bu durum hastayı estetik ameliyatı araştırmasına girmesine neden oluyor. Popo estetiği günümüzde iki farklı yöntemle yapılmaktadır. İşte bu iki yöntem:

Protez ile estetik yöntemi: Meme büyütmede estetiğinde çok kullanılan silikon protez popo estetiğinde de kullanılmaktadır. Ancak popo estetiği için kullanılan meme estetiğinde kullanılan protez silikonla bir değildir. Çünkü popo estetiği için kullanılan silikon popo şekli verilerek yapılmıştır. Sadece şekil olarak farklı yapılan silikonun içinde jel vardır ve bu silikon jel popoya yerleştirildiğinde fazla sertlik oluşturmaz. Çok zor olmayan bu ameliyattan sonra 2-3 gün üzerlerine yatmamaları gerekmektedir. Ameliyattan sonra 24 saat gözetim altında tutuktan sonra hijyenik olmaya, 2-3 hafta korse kullanmaya dikkat edilmelidir.

Yağ enjeksiyonu ile estetik yöntemi: Bu yöntem vücudunda yeterince yağ olanlarda yapılabilmektedir. Bu yüzden çok zayıf olan kişilerde bu yöntemin yapılabilmesi mümkün değildir. Bel, karın gibi bölgelerde alınan yağlar gerekli işlemden geçirildikten sonra poponun sarkan yerlerine enjekte edilir. Bu yöntem ameliyattan sonra sıkıntı oluşturmaktadır. İstenildiği gibi yatılabilir ve yine bu yöntemde de korse kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ameliyattan sonra yapılması gerek diğer işlem ise 3-4 hafta uzman birine yağ enjekte yapılan yerlere masaj yaptırmaktır. Durumunuz hakkında bilgi verilerek masajı yaptırmalısınız.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu