Estetik

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Vücut anatomisi düşünüldüğünde kalça, popo ve bel bir bütün oluşturmaktadır. Liposuction adı verilen yağ alma yöntemiyle sarkan poponun dik durmasını isteyen hastalar için uygulanan popo dikleştirme ameliyatı ile istenilen görüntüye ulaştırılması için uygulanır. Vücudun başka bir bölgesinden alınan yağların dikleştirilecek olan bölgeye enjekte edilmesiyle ya da poponun şekline göre yapılan silikon protezlerle yapılmaktadır.

Popo dikleştirmek isteyen hastalar çok dikkat çekici olmayan ama daha dik olan bir görünüm isterler. Bu ameliyatla birlikte yapılabilecek olan popo küçültme ameliyatıyla birlikte orantılı bir görünüme sahip olmanız için uygulanması uygundur. Genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme bacakta, kalçada popoda sarkmalara neden olmaktadır. Bu durumda olan hastaların talep ettiği germe ameliyatı, popo dikleştirme ameliyatı ile bir bütün olarak yapılabilir. Bu ameliyat için izlerin bikini bölgesinde olacak şekilde ayarlanarak operasyonun gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Öncelikle başvurduğunuz doktorun alanında uzman birinin olması, kendinizle ilgili sağlık durumunuzun belirtilmesi, bilmiyorsanız gerekli tahlillerle kullanılacak ilaçların size zarar verip vermeyeceğinin belirlenmesi çok önemlidir.  İki üç saat süren ameliyat genel anestezi yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında bir süre doktor gözetiminde olunması gerekmektedir. Popo dikleştirme ameliyatından sonra şişlikler, kanamalar, acı, morarma, enfeksiyon riski kanama gibi durumlara az da olsa görülebilir. Kilosunu koruduğunuz sürece kalıcı bir ameliyattır.  Ameliyattan sonra fiziksel aktivitelere bir süre ara vermek,  hafta kadar korse kullanmak, popoyu gerekli zorlamalara karşı korumak önemlidir. Birkaç gün içinde normal yaşamınıza, işinize dönebilseniz de tam olarak iyileşme süreci 5-6 haftadır.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu