Cilt Bakımı

Pervin Dinçer Cilt Maskeleri Ve Tarifleri

Şu ana kadar birçok cilt maskesi denemiş olabilirsiniz. Ancak ünlü estetiysen Pervin Dinçer tarafından hazırlanan maske tarifleri düzenli uygulandığında hızlı ve olumlu sonuçlar vermektedir. Pervin Dinçer cilt maskeleri tariflerde verilen ölçüye göre birebir olarak yapılmalıdır.

Cilt bakımı yapmadan önce yüzünüzü mutlaka temizlemenizde fayda vardır. 2 tatlı kaşığı nemlendirici, 1 adet elma cildinizi gençleştirmek için gerekli olan malzemelerdir. Öncelikle dörtte bir elmayı iyice ezin ve üzerine 2 tatlı kaşığı nemlendiriciyi ekleyin. Bu karışımı iyice yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinize haftada iki defa uygulanabilir.

1 çay kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı bebe pudrası leke giderici maske yapımı için gerekli malzemelerdir. Bu malzemelerin hepsini karıştırın ve cildinizdeki lekeli bölgelere masaj yaparak sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yoğun renkli lekelere sahipseniz haftada en fazla 3 defa bu maske yapılabilir.

1 adet mandalina ve 1 adet yumurta sarısı kuru ciltler için yapılan maske için gerekli malzemelerdir. Bir yumurta sarısını iyice çırpın ve üzerine 1 adet mandalina suyu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 20 dakika bekleyin. İşlem bitiminde yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli yaptığınızda cildinizin nem kazandığını görebilirsiniz.

Cilt çok fazla yıpranmadan bakım yapmak daha önemlidir. Cildinizi sıkılaştırmak için az miktarda ananası bir çatal yardımı ile ezip üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Bu maskede önemli olan nokta maskeyi yüzünüze yayarken göz çevresinden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu