Saç Bakımı

Papatya Suyu ve Saça Faydaları

Papatya suyu, yaygın olarak kullanılan ve faydaları herkes tarafından bilinen bir uygulamadır. Saç bakımı doğal yollarla yapılacaksa, çoğu kişinin ilk tercihleri arasında gelir.

Papatya çayı, sakinleştirici özelliğiyle bilinir. Papatya suyu, saç için de bir nevi aynı özelliğe sahiptir. Saç derisini yatıştırır ve iyileşme sağlar.

Birçoğumuz, pek çok bitki ve ürün alerjik reaksiyonlar gösterebiliyoruz. Bu nedenle papatya suyunu kullanmadan önce alerjiniz olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Aksi takdirde, saç derisine temas etmesi durumunda, hiç de hoş olmayan bir tabloyla karşılaşabilirsiniz.

Papatyaya karşı herhangi bir duyarlılığınız olmadığına emin olduğunuzda, saç bakımı için hazırsınız demektir.

Çok da büyük olmayan bir tencerede su kaynatarak işleme başlayın. Kaynayan suya bir kase dolusu papatya atın ve 20 dakika boyunca bekleyin. İyice demlendikten sonra, sadece suyu kalacak şekilde süzün ve ılıklaşması için bekletin.

Saç bakımı temiz saça mı yapılır? Bu, belki de cevabı en merak edilen sorudur. Aslında değişkenlik gösterebilir. Papatyanın saça faydaları bizim odak noktamız olduğundan, ona göre yanıtlayalım. Papatya suyunun uygulanmasında saçlar temiz olmalıdır. Banyoda saçlar yıkanıp, güzelce durulanmalıdır. Son durulama suyu ise papatya suyuyla yapılmalıdır.

Saçların daha sağlıklı uzaması, saç köklerinin güçlenmesi, saç derisinin daha sağlıklı olması için papatya oldukça etkilidir. Fakat papatya suyu kullanılacağı zaman dikkat edilmesi gereken çok önemli bir şey vardır. O da, saçların güneş ile temasıdır.

Papatya suyunu kullandıktan sonra saçların güneş görmesi, saçların rengini açar. Yıllardır papatyanın en bilinen özelliğidir bu. Eğer saç renginizin açılmasını istemiyorsanız, bu uygulamayı evden çıkmayacağınız bir zaman diliminde yapmalısınız.

Eğer papatyayı saç rengini açmak için kullanıyorsanız, sürekli kullandığınız şampuanın içine beş kaşık papatya suyu ekleyerek yapabilirsiniz. Şampuanı kullanıp güneşe çıktığınızda, saç renginizdeki açılmayı fark edeceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu