Beslenme Diyet

Paleo Diyeti İle Zayıflayan Ünlüler

Son dönemlerde paleo diyetiyle zayıflayan ünlüler Loren Cordion adlı bir doktor tarafından ortaya konmuştur. Paleo diyeti diğer bir ismiyle taş devri diyeti beslenme alışkanlıklarını çok eski dönemlere götürerek düzenlemektedir.

Kişi için özel bir paleo diyeti kodu bulunmaktadır. Size özel paleo kodu kendi özelliğiniz belirleyerek bulunmaktadır. Bu durum üç özellik üzerinden hangi paleo kodunu belirlenmelidir.

  • Strese girince yemek yiyenlerden misiniz?
  • Zevk için fazla yemek yiyenlerden misiniz?
  • Düşünmeden gelişigüzel yiyenlerden misiniz?

Zevk için fazla yemek yiyenler için kalori hesabı oldukça zordur. Bu yüzden bu gruba dahil olanlar kalori hesabında zorlandıklarından, diyeti bozduklarından ve her defasında yeniden başladıklarından besin değeri yüksek, lif bakımından zengin, içeriğinde nişasta olmayan besinler tüketerek hem tokluk hissi oluşturacak hem de kalori hesabı yaparken zorlanmayacaksınız.

Diğer bir grup için diyet programını birkaç gün sonra devam edebilme sorunu yaşanıyorsa, geceleri yemekten kendinizi alamıyorsanız ve gereğinden fazla tatlı krizi yaşıyorsanız beslenmenizin yaklaşık üçte ikisi sebze ağırlıklı olmalıdır. Diğer üçte biri ise bir avucunuzu dolduracak kadar proteinden oluşan bir beslenme şekli oluşturmalısınız. Kahvaltıda ise beberle yapabileceğiniz omlet ve soteleşmiş sebze tüketebilirsiniz. Tatlı krizi için ise Hindistan cevizi suyuna karıştıracağınız muz, avokado biraz da ıspanak ekleyerek tatlı krizinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Bu diyetin en önemli özelliği lezzetli olan besinlerin besin değeri bakımından yüksek olan besinlerle karıştırarak alternatif çeşitlendirme yapılmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu