Saç Bakımı

Okaliptüs Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Okaliptüs yağının saça faydaları arasında ilk sırada yıpranmış saçlara olan etkisi yer alır. Çevresel pek çok faktörün etkisiyle kuruyan, dökülen ve kırılan saçları önerme konusunda oldukça etkilidir. Kısacası okaliptüs yağı ile yapılan saç bakımı iyileştirici sonuçlar verir.

Okaliptüs yağının onarıcı etkisi ceviz yağı ve susam yağında da vardır. Bu yağların en önemli özellikleri yıpranmış saçları onarmalarıdır. Bu üç bitkisel yağ bir araya geldiğinde mucizevi bir sonuç elde etmek mümkün.

Ev yapımı saç maskesi daha önce denemediyseniz tam vakti. Gerçek bir mucize görmek istiyorsanız bu maskeleri kesinlikle denemelisiniz.

Doğal saç maskesi yapmak hem kolay hem de daha sağlıklıdır. Kozmetik mağazalarından aldığınız saç bakım maskelerinden daha hızlı etki gösterirler.

Saç maskesi uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey tekrardır. Haftada bir kez saç maskesi uygularsanız saçlarınızı sadece onarmakla kalmazsınız. Aynı zamanda kalıcı bir koruma sağlarsınız. Unutmayın ki, saç maskesi yapmak için saçların yıpranmasına gerek yoktur. Saçlarınızın daima bakıma ihtiyacı vardır.

Şimdi, okaliptüs yağı ile yapılan saç maskesi tariflerini inceleyim.

Okaliptüs Yağı ile Maske Tarifleri

1- Yıpranan Saçları Onaran Saç Maskesi

Malzemeler:

♦ Okaliptüs yağı
♦ Ceviz yağı
♦ Susam yağı
♦ Çam terebentin
♦ B vitamini
♦ E vitamini

Yapılışı:

Bir kabın içine okaliptüs yağını ölçerek koyun. Onunla eşit miktarda ceviz yağı ve susam yağı eleyin.

Kabın içine bir kaşık çam terebentin ekleyin. Son olarak birer kapsül B ve E vitaminleri koyup karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı sarıp iki saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

2- Saçlarda ve Saç Derisinde Onarım Sağlayan Saç Maskesi

Malzemeler:

♦ Okaliptüs yağı
♦ Susam yağı
♦ Ceviz yağı
♦ Badem yağı

Yapılışı:

Eşit miktarda okaliptüs yağı ve susam yağını bir kabın içine koyun. Üzerine yine eşit miktarda ceviz yağı ve badem yağı ekleyin.

Karışımı tüm saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

Saçlarınızı sarıp bir saat bekledikten sonra, şampuanla yıkayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu