Beslenme Diyet

Öğün Yerine Geçen Ürünler Nelerdir

öğün yerine geçen ürünler sorun yaratmayan, sağlığa olumsuz etkisi olmadığı için birçok insan tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Zayıflamaya yardımcı olan bu yöntem de tüketmek için tercih edilen yiyeceklerin de besin değerleri diğer besinlerle eşdeğerdedir. Ayrıca kalorisi bakımından da denge oluşturabilmektedir.

Bu yöntemle zayıflamış birçok kişi günde üç öğün olan bir günün bir öğününü normal olarak, iki öğününü de atlayarak beslenme programı uygulamaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise normal olarak beslendiğiniz bir öğünde 600 kalori kadar, atladığınız öğünlerde ise 200-250 kalori arasında olmasına özen gösterilmesidir. Bu beslenme şeklinde yağsız süt ve meyve olarak da ara ekstralar içermektedir.

Günlük olarak alınması gereken kalori miktarı 1200 kadardır. Öğün yerine geçen ürünlerle bir günde nasıl beslenebilir sorusuna verilecek örnek ise: sabah kahvaltısında tüketebileceğiniz milkshake, ara öğünde ise bir adet elma, öğle yemeğinde ise yine milkshake ile öğünleri bu şekilde atlatmış olacaksınız. Akşam yemeğinde ise ızgarada pişirilmiş yağsız tavuk, fırınlanmış patates, iki kaşık kadar haşlanmış sebze olarak bir günde normal bir öğünü tamamlamış olacaksınız.

Normal öğün olarak bir gün akşamı seçtiyseniz diğer gün de öğleni, başka bir günde de sabahı seçerek hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Bu şekilde dönüşümlü uyguladığınız öğünleri buradaki besinlere göre çeşitlendirmek ya da değiştirmek size bağlıdır. Uygulaması çok kolay olan bu yöntem de en önemli noktalardan biri de bol bol su içilmesidir.

Sıvı içeceklerin fazla tüketilmesi tokluktan çok şişkinlik hissi yaratacaktır. Kolay kilo vermenizi sağlayacak olan bu yöntem sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu