El ve Tırnak Bakımı

Nemlendirici El Maskesi Tarifi

Kurumuş, çatlamış, yumuşaklığını ve canlılığını kaybetmiş eller, sağlığını da kaybetmiş olduğunu gösterir. Bu durumda ellerinizdeki ölü derileri almak, kan dolaşımını hızlandırıp ellerinizin derisini eski canlılığına kavuşturmak gereklidir. Bu nemlendirici el maskesi tarifi ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Mutfağımızın vazgeçilmezlerinden sağlıklı beslenmenin bir parçası olan zeytinyağı, ellerinize de sihirli bir dokunuşla sağlık kazandırır. Basit bir peeling karışımı hazırlayarak ellerinizin derisini eski canlılığına kavuşturabilirsiniz.

Nemlendirici El Maskesi Tarifi

Malzemeler:

♦ Zeytinyağı
♦ Şeker

Yapılışı:

Bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı şekeri avucunuzun içine alıp tüm eliniz ve parmak aralarınızı hafif hafif ovalayın. Bu küçük karışım ellerinizde doğal bir peeling görevi görecektir.

Bu işlemi yaparken fazla sert hareketlerde bulunmadan yumuşak hareketlerle bir dakika kadar bu işlemi sürdürün. Ovalama işlemi bittikten sonra bir dakika kadar bu karışımı ellerinizde bekletin. Daha sonra hafif ılık su ile ellerinizi yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Hazırladığınız bu basit ve doğal nemlendirici el maskesi, ellerinizdeki ölü derileri alır, kan dolaşımını hızlandırır ve ellerinizin derisini canlandırır.

Zeytinyağının sadece beslenmede değil, el bakımında da sağlıklı dokunuşlarının mucizesine şahit olacaksınız. Bu uygulamayı gerekli görüldükçe bir hafta veya on gün gibi aralıklarla tekrarlayabilirsiniz. Elleriniz artık daha sağlıklı ve yumuşacık olacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu