Beslenme Diyet

Meyve Suyu Diyeti Nedir? Nasıl yapılır?

Öncelikle meyve suyu diyeti nedir? Pek çok Hollywood starının tercih ettiği meyve suyu diyeti, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bakımından zenginleştirilen, kalori bakımından düşürülerek hazırlanan bir diyet programıdır.

Meyve Suyu Diyeti Sağlıklı Mı?

Meyve suyu diyetiniz sadece bir ay sürüyor. Bu süre içinde yaklaşık 12, en fazla 16 kilo verilebiliyor.

Protein ve yağ içermeyen bu diyette en önemli şey bol miktarda sıvı alımı yapılmasıdır. Günde en az iki litre su içilmesi gerekir.

Meyve suyu diyeti Dr. Joel Fuhram tarafından bizlere sunulmuş bir diyet programıdır. Günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller tüketileceği için hiçbir sağlık problemine sebep olmaz.

Meyve Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve suyu diyetine sadece sıvı ile başlanır. İlk gün en az iki litre su ile birlikte meyve suyu tüketimi yapılır. Su ve meyve suyu dışında bir besin takviyesi alınmaz.

İkinci gün de meyve suyu ile devam edilmelidir. Meyve suyu çeşitliliğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Fakat besin tüketimi yapılması uygun olmayacaktır.

Meyve suyunun doğal meyvelerden hazırlanması ve kimyasal katkılı hazır meyve suyu olmaması gerekir.

İlk iki günün sonunda sizin için tavsiye edilen besinleri tüketerek sıvı alımına devam edebilirsiniz. Bunu yaparken akşam saat 18:00’den sonra besin almamaya ve sadece su ile geçiştirmeye özen göstermelisiniz.

Meyve Suyu Diyetinde Hangi Besinler Tüketilebilir?

◘ Salatalık

◘ Domates

◘ Meyve çayı çeşitleri

◘ Sadece bir öğünde kepekli ekmek

◘ Yağsız beyaz et

◘ Yağsız balık

◘ Limon ve zeytinyağı ile yapılan salata

◘ Yeşillik (Marul, dereotu, maydanoz gibi…)

◘ Yağsız dil peyniri

◘ Brokoli

◘ Haşlanmış yumurta

Meyve Suyu Diyetinde Hangi Besinler Tüketilmemelidir?

İlk iki gün sıvı ile geçirildikten sonra besin alımına başlanır. Fakat tüketeceğiniz besinler arasında bazıları asla almamanız gereken besinlerdir.

◘ Baklagiller

◘ Kırmızı et

◘ Şeker

◘ Unlu besinler

◘ Krema ve süt içeren kahve

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu