Estetik

Meme Ucu Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Genelde bayanların çoğunda yaşanan meme ucunun çökmesi yani içine kaçması sonucunda oluşan sorun meme ucu estetiği ile çokça yapılan bir operasyondur. Genetik bir problem olan meme ucu çökmesi süt kanlarının kısa olması kanalların içe doğru girmesiyle meydana gelen bir problemdir. Uzman bir doktorun kontrolünden sonra hastaya sunulan farklı yöntemlerin seçimiyle tedavi edilir.

Süt dokuları ve damarlarının genişletilmesi ya da açılmasıyla yapılabilir. Meme ucundaki renkli halkaya areole denilir. Bu bölgenin genetik olarak büyük olması bayanlarda ya da bayanların eşinde sıkıntı oluşturmaktadır. Göğsü büyük olan bayanlarda daha çok görülen bu durumun genetik olduğu, gelişim sıkıntısı gibi bazı durumların sebep olmasının yanında aslında başka bir sebebi olmadığı bilinmektedir. Çok kolay tedavi edilecek bir durum olan meme ucu vakumla da düzeltilebilir. Ya da çok kolay bir operasyonla lokal anestezi ile yapılır ve fazla uzun sürmez. Ameliyat sonrası kontrol bir hafta kadardır. Meme küçültme ameliyatında da hasta istese de istemese de meme ucuyla birlikte yapılmaktadır.

Meme ucu estetiği yani meme başının içe çökmesi ameliyatsız da tedavi edilebilir. Bu da bebek sahibi olunduğunda bebeği emzirerek göğüs ucundaki sorunların giderilmesine yardımcı olur. Bebek emerken meme ucunu fazlasıyla çektiği için ve bu çekme işlemi çok uzun sürdüğü için normale dönecektir ve meme ucu normal olan kişilerde dahi meme ucunun uzaması söz konusudur.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu