Ten Ürünleri

Matlaştırıcı Fondöten Markaları

Karma ve yağlı ciltler için makyaj öncesi ve sonrasında cildin nemli yapısını gizlemek önemlidir. Matlaştırıcı fondöten ile yağ olanı dengelenir ve istenen gizlilik sağlanır. Bu yazıda matlaştırıcı fondöten markaları arasından ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

NOTE – Mattifying Extreme Wear Foundation

8 ayrı tonu olan ürünün içeriğinde SPF15 koruma faktörü, sedir ağacı yağı ve spiraea özü bulunur. Yağ bezlerinin salgıladığı sebumun üretimini azaltır. Cildin mat ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Gün boyu kalıcıdır.

Sedir ağacı yağı, özellikle yağlı ciltlerde sivilce oluşumunu engeller. İçinde E, A ve B vitaminleri vardır. Bu vitaminler cilt için oldukça faydalıdır. Cilt hassasiyeti yüzünden oluşan kızarıklıkları giderir. Aynı zamanda cildi sakinleştirip rahatlatır. Ciltte tonik etkisi yaratır. Çok hafif olduğu için cildi yağlandırmaz. Cilde yumuşaklık ve canlılık verir.

Spiraea, gelin çiçeği ve çayır kraliçesi gibi isimlerle de bilinir. Bu bitki cildi sakinleştirir ve sivilceleri gidermeye yardımcı olur. Spiraea özü, cildi korur ve yağlanmayı engeller. Ciltteki pürüzleri giderir.

Bu markanın ürünü paraben içermez ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Yağlı ciltler için uygundur. Çabuk kurur, giysilere bulaşmaz. Güneşin zararlı ışınlarından korur. Açıldıktan sonra 12 aylık kullanım süresine sahiptir.

GOLDEN ROSE- Longstay Matte Foundation

Gün boyu kalıcı özelliğe sahiptir. Cilde pürüzsüz ve mat bir görünüm kazandırır. 14 ayrı renk seçeneğine sahip bir üründür. Yap içermeyen formülü ile kolayca uygulanır. İçeriğinde, güneşin zararlı ışınlarından koruyan SPF 15 koruma faktörü vardır. Yüksek kapatıcılık sağlar ve uzun süre kalıcıdır.

FLORMAR – Mat Touch Foundation

Kadifemsi dokusu ile cilde pürüzsüz ve mat bir görünüm sağlar. Karma ve yağlı ciltlerde etkili bir kapatıcı olup 6 farklı renk tonuna sahiptir.

FLORMAR – Mat Velvet Matifying Foundation

Maksimum kapatıcılık sağlarken cilde sıkı bir görünüm kazandırır. Cildin genel nem dengesini korumasını sağlar. 3 farklı renk tonu bulunur.

(NOT: Tanıtımlar markaların sitelerinden derlenmiştir.)

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu