Makyaj

Makyajınızda sihirli değnek rimel

Makyajınızda sihirli değnek  rimel. Rimel Göz makyajlarında en son uygulanan ve etkileyici bir  bakış için kullanılan  temel  makyaj malzemelerindendir. Kirpik miktarına ve kirpik yapısına  uygun sürülmüş bir  rimel  bakışlarınızda bir derinlik ve etkileyicilik katacaktır. Rimel sürülme nedeni  kirpikleri olduğundan daha canlı renkte ve daha uzun boyutta göstermektir. Rimel sürülürken kirpiklerin  en  diplerinden başlamak gerekir.Yukarıya  doğru çapraz hareketlerle çıkmalı uçlara doğru gelindiğinde ise düz bir şekilde sürülmelidir. Birinci kat rimel sürülüp  belli bir süre bekledikten  sonra ikinci kat rimeli  sürdüğünüzde istediğiniz hacimli ve güzel kirpiklere sahip olacaksınız.

Rimel kullanırken herkesin en büyük  sorunu topaklanma, kirpiklerin birbirine yapışıp ayrılmamasıdır. Bu olaya engel olmak için kirpikleriniz düzgün ve birbirinden ayrı durduğuna emin olmalısınız. Bunun için  özel tasarlanmış kirpik   taraklarından yararlanabilirsiniz. Genellikle  rimel fırçalarının şekli  kirpiklerinize uyuyorsa istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Çapraz kılları olan rimeller hem kirpikleri ayırmada hemde düzgün şekilde durmasına  yardımcı olur. Kavisli fırçalar ise  gayet kıvrık kirpiklere kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Kısa kılları olan ve sıvı halde bulunan rimeller   kirpiklere  hemen hacim verip çabuk kurumasını sağlıyor. Eğer  yüzü çok terleyen kadınlardansanız akmış bir rimel sizi hiç güzel göstermeyecektir. Bunun için suya dayanıklı rimelleri kullanmanız gün içinde makyajla ilgili sorun yaşamanızı en az indirir. Son olarak kadınlar  rimelleri genelde siyaj olarak kullasa da saçrenginize ve makyajınıza  uygun olması önemlidir Sarışın bir kadın  simsiyah bir rimel sürmesi doğru olmayacağı gibi,esmer bir kadının açık kahverengi tonlarında rimel kullanması uygun değildir. Doğru  renk ve teknikte kullanılan rimeller gözlerinizin güzelliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu