Makyaj

Makyaja Başlamadan Önce Neler Yapılmalı?

Makyaj yapmak gerçek bir sanattır. Şüphesiz ki bu konudaki en sağlıklı bilgilere sahip olanlar makyaj uzmanlarıdır. En pratik yöntemleri ve kusursuz makyajın sırlarını onlar bilirler. Peki, makyaja başlamadan önce neler yapılmalı?

Her kadın makyaj konusunda en iyisini yapmak ister. Bu nedenle profesyonellerin asla yapmadığı hataları bilmeli ve makyaja başlamadan önce doğru hazırlanmalıdır.

Makyaja Başlamadan Önce Neler Yapılmalı?

Gün Işığında Makyaj

Fotoğraf çekerken nasıl ortamın ışığı önemliyse makyaj yaparken de oldukça önemlidir. Banyo gibi camı olmayan kapalı ortamların ışığında makyaj yapmak yanıltıcıdır. Kusursuz bir makyaj yalnızca gün ışığında yapılır. Bu nedenle banyonun ışığında makyaj yapılmamalıdır.

Fondöten Seçimi

Çoğu kadın fondöten alırken elinin üzerinde deneyerek alır. Fakat elin üst kısmı ile yüz aynı renkte değildir. Bu nedenle fondötenin elde denenmesi yanıltıcıdır.

Yüze en yakın renk tonu çene kemiğinde veya boyunda bulunur. Fondöten alırken o bölgelerde denemek en doğru seçimi yapmaya yardımcı olacaktır.

Gözaltı Morlukları

Zaman zaman gözaltlarında morluklar oluşabilir. Bu morlukları kapatmak için renk eşitleyici makyaj yapılması gerekir. Gözaltlarındaki koyu renk halkaları yok etmek için en ideal renk somondur.

NOT: Renk eşitleyici makyajın detayları için Renk Eşitleyici Makyaj adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Makyaja Hazırlık

Kusursuz bir makyaj yapmanın ilk adımı kusursuz bir tendir. Kusursuz bir ten makyajı için makyaja mutlaka primer yardımıyla hazırlanmak gerekir. Böylelikle daha kalıcı bir ten makyajı elde edilir.

NOT: Primer Nasıl Kullanılır? adlı yazımızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu