Makyaj

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şüphesiz ki makyaj tüm kadınların vazgeçilmezidir. Doğal görünüm sevenler bile mutlaka birkaç ürün kullanır. Önemli olan kullanılan ürünlerden çok uygulama şeklidir. Yanlış uygulama komik bir görünüme sebep olabilir. Makyaj yapmak doğru teknik ve bilgi gerektirir. Peki, makyaj yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Ten rengi makyaj yapma konusunda oldukça önemli bir yer tutar. Ürünlerin seçiminde ten renginin doğru belirlenmesi ve en uygun tonların bulunması gerekir.

Etkileyici görünmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak aynı anda olabilir. Bunun için de bakım doğru yapılmalı ve pratik yöntemler kullanılmalıdır. Bazen yapılan makyaj hataları için düzeltmeye zaman yoktur. İşte tam da böyle zamanlar için pratik yöntemler vardır. Cilt makyajı için başvurulabilecek ufak tefek hileleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Makyaj Yaparken Uygulanabilecek Yöntem ve Hileler

Ten Makyajı Hileleri

Aynı şekilde saç rengi, yüze en çok yakışacak ürünlerin bulunmasına yardımcı olur. Ten rengi ve saç rengi kadar önemli olan ise göz rengidir. Özellikle göz makyajı yaparken göz rengine en uygun tonlar seçilmelidir. Aksi takdirde istenen bakışlara sahip olmak zor olacaktır.

Göz makyajından isteneni almak için zaman zaman ufak tefek hilelere başvurmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle çözümlere ihtiyacını varsa aşağıdaki linke mutlaka göz atmalısınız.

Ten Makyajı Hileleri İçin Tıklayın.

Göz Makyajı Hileleri

Pratik çözümlerin yanı sıra göz rengine en uygun göz farı seçmek, makyajı istenen görüntüye en yakın şekliyle tamamlamanızı sağlayacaktır. Göz renginize en uygun far seçimi için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

Göz Makyajı Hileleri İçin Tıklayın.

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Çoğu yazıda da bahsettiğimiz gibi makyajın belki de en can alıcı kısımlarından biri göz makyajıdır. Ufak tefek tekniklerle tüm dikkati gözlerde toplayabilirsiniz. Bakışlarınızı sert veya yumuşak göstermek tamamen göz makyajının işidir.

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de göz şeklidir. Bazı gözler yakın bazıları uzaktır. İri, küçük, çıkık veya çukur gözlere sahip olanlar vardır. Bu nedenle göz yapısının nasıl olduğu iyi bilinmeli ve uygulama ona göre yapılmalıdır.

Göz yapısına göre nasıl uygulama yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

Göz Rengine Göre Far Seçimi İçin Tıklayın.

Göz Şekline Göre Makyaj Uygulaması

Diğer her şey ne kadar önemliyse yüz yapısı da o kadar önemlidir. İlk olarak yüz şekli belirlenmelidir. Oval, yuvarlak veya uzun yüz yapısına sahip olmak allığın uygulama şeklini veya türünü bile değiştirir. Özellikle allık uygulaması için yüz şekli oldukça önemlidir.

Yüz şekline göre allık seçimi ve uygulamasıyla ilgili bilgiyi aşağıdaki linke tıklayarak bulabilirsiniz.

Göz Şekline Göre Makyaj Uygulaması İçin Tıklayın.

Allık Çeşitleri ve Uygulama Yöntemleri

Dudak makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey dudak yapısıdır. Bazı kadınlar dudak şeklinden memnun olmadığı için değiştirecek tekniklerle makyaj yaparlar.

Makyaj yaparken başvurulabilecek ufak tefek hileler vardır. Bunlardan birkaçı da dudak makyajı yaparken başvurulanlardır. Dudak makyajı yaparken istenen görüntüye kavuşmak için başvurulan hile ve tekniklere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Allık Çeşitleri ve Uygulama Yöntemleri İçin Tıklayın.

Dudak Makyajı Hileleri

Tam istediğiniz dudak yapısına sahipseniz yapılacak en önemli şey ruj seçimidir.  Dolgun veya ince dudaklar için en uygun rengi seçmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

Dudak Makyajı Hileleri İçin Tıklayın.

Dudak Yapısına Göre Ruj Seçimi

Kısacası makyaj yapmadan önce yüzü tam anlamıyla tanımak, sonrasında en doğru yöntemleri ve renkleri özenle belirlemek gerekir. Böylelikle kusursuza en yakın görünüm elde edilebilir.

Dudak Yapısına Uygun Ruj Seçimi İçin Tıklayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu