Makyaj

Makyaj Ürünleri ve Tanıtımları

Fondöten

Fondöten, makyaj için ilk adım sayılabilir. Cildi pürüzsüzleştirerek bir sonraki makyaj adımları için hazırlar. Cilt lekelerini, kusurlarını, renk eşitsizliklerini gizleyerek kusursuz bir cilt yaratır. Her zaman temiz, nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekir. Tercihe göre baz kullanılmış cilde de uygulanır.

Cilt tipine göre fondöten çeşidi ve rengi seçilmesi de önemli bir noktadır. Genelde cilt tonundan biraz açık bir renk tonu tercih edilir.

Pudra

Pudra ten makyajında vazgeçilmez bir üründür. Fondöten veya BB krem uygulanmış yüz makyajını sabitleştirir ve matlaştırır. Cilde pürüzsüz ve ipeksi bir görünüm sağlayan pudraların farklı çeşitleri bulunur.

Çok tercih edilen kompakt ve krem gibi çeşitleri vardır. Krem yapıdaki pudralar cildi yumuşatır ve nemlendirir. Kompakt pudralar daha fazla kapatıcı özelliğe sahip olup kusursuz bir görünüm sağlar ve gün boyu makyajı rötuşlama konusunda kullanılabilir.

Allık

Allıkların kullanım amacı cilde renk ve canlılık kazandırmaktır. Genellikle yapılmış makyajın renklerine uyumlu ve özellikle dudak makyajının tonlarına yakın renklerde allıklar tercih edilir. Yanaklara uygulanarak cilde doğal bir ışıltı katılmaya çalışılır.

Rimel

Makyajın bakışlara güçlü bir görünüm ve yoğunluk kazandırması için rimel kullanılır. Kirpiklere hacim kazandırılarak, kıvrım yaratılarak ve uzatılarak etkili bir göz makyajı sağlanır.

Kirpiklerde yaratacağı etkilere göre farklı tiplerde ve yapılarda rimel fırçaları tercih edilir.

Rimel kullanımında özellikle göz sağlığı için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Rimel fırçası düzenli olarak temizlenmelidir. Bu aynı zamanda rimel uygulandığında oluşabilecek topaklanmaları da önler.

Ruj

Yüze canlılık kazandırabilmek için kullanılacak bir başka ürün de rujdur. Makyajın son dokunuşu olduğu söyleyebilir. Kişisel zevklere göre giyim veya moda renklerde tercih edilebilir.

Dudak yapısına göre de kullanım farklılıkları olabilir. İnce dudakları daha dolgun göstermek için koyu renklerde ve parlak rujlar seçilebilirken daha kalın dudaklarda yumuşak renk tonlarında ve özellikle matlaştırıcı rujlar kullanılabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu